Siyaset

DP’li ERGÜL: “Bunlar patatesi siyasi şova döndürdü”

DP Sakarya İl Başkanı İsmail Ergül; “Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Erdoğan’ın talimatıyla üreticinin elinde kalmış soğan ve patateslerin vatandaşlara ücretsiz dağıtımı adeta siyasi şova dönüştüğünü görüyoruz” dedi. “Halkımızı bir..

DP’li ERGÜL: “Bunlar patatesi siyasi şova döndürdü”

DP Sakarya İl Başkanı İsmail Ergül; “Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Erdoğan’ın talimatıyla üreticinin elinde kalmış soğan ve patateslerin vatandaşlara ücretsiz dağıtımı adeta siyasi şova dönüştüğünü görüyoruz” dedi.

“Halkımızı bir çuval patatese muhtaç hale getirip, sonra patates verirken şov yapmak. Tükenmişliğin özetidir” diyen Ergül: “Daha birkaç ay önce uzaya gitmekten bahseden iktidar şimdi depolarda çürümeye terk edilmiş patates-soğanı vatandaşa dağıtıyor. Bunu şova çeviren AKP’li yetkililerde basına çıkıp boy boy fotoğraf çektiriyorlar. Tabi millete soğan- patates saraya da 52 Milyon TL, ye 3 Mercedes. Sonuç olarak bu son yaşanan ‘128 Milyar $ Nerede’ pankartlarının CHP İl/İlçe binalarından Kaymakamlıklar, Valilikler eliyle indirilmesi ve törenlerle PATATES/SOĞAN dağıtımı, Akp’nin Beyin Ölümünün gerçekleştiğini gösteriyor” diye konuştu.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL