TÜRKİYE GÜNLÜK KORONAVİRÜS TABLOSU Toplam İstatistikler
  • BUGÜNKÜ TEST SAYISI 227.163
  • BUGÜNKÜ HASTA SAYISI 6.221
  • BUGÜNKÜ VEFAT SAYISI 71
  • BUGÜNKÜ İYİLEŞEN SAYISI 4.632
Sağlık

Çölyak hastaları unutulmadı

İzmit Belediyesi; çölyak hastalarına glutensiz besin paketi hediye etti. Beslenme hassasiyeti olan çölyak hastası vatandaşlarını unutmayan İzmit Belediyesi, 50 kişiye glutensiz besin paketi dağıttı. Beslenme hassasiyeti olan vatandaşlarımızı unutmayan İzmit Belediyesi..

Çölyak hastaları unutulmadı

İzmit Belediyesi; çölyak hastalarına glutensiz besin paketi hediye etti.

Beslenme hassasiyeti olan çölyak hastası vatandaşlarını unutmayan İzmit Belediyesi, 50 kişiye glutensiz besin paketi dağıttı. Beslenme hassasiyeti olan vatandaşlarımızı unutmayan İzmit Belediyesi Sosyal Destek Hizmetleri Müdürlüğü, 9 Mayıs Dünya Çölyak Günü nedeniyle Kocaeli Met Der (Çölyak Fenilketonuri) Derneği Başkanı Nesrin Kuşçuoğlu Atar ile beraber kentteki yaklaşık 50 vatandaşa glutensiz besinlerin bulunduğu bir paket hediye etti.

SABRİ YALIM PARKI’NDA

İzmit Belediyesi gluten hassasiyetine sahip vatandaşların yaşamlarını kolaylaştırmak ve tüketmek zorunda oldukları özel besinlere ulaşma zorluğu yaşamamalarını önlemek amacıyla glutensiz ürünleri de halkın ayağına getirdi. Glutensiz ekmek satışının yapıldığı ve vatandaşın kolaylıkla ulaşabileceği glutensiz ürünler Sabri Yalım Parkı’nda bulunan büfede halka sunuluyor.

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL