Güncel Siyaset

CHP’li Özkoç; Bakan Selçuk ile görüştü

CHP Grup Başkanvekili ve Sakarya Milletvekili Engin Özkoç, Sakarya’nın eğitim sorunları ilgili Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk ile Meclis’te görüşme gerçekleştirdi. Baş başa gerçekleşen görüşmede, Özkoç Sakarya’daki yurttaşların kendisine ilettiği eğitim..

CHP’li Özkoç; Bakan Selçuk ile görüştü

CHP Grup Başkanvekili ve Sakarya Milletvekili Engin Özkoç, Sakarya’nın eğitim sorunları ilgili Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk ile Meclis’te görüşme gerçekleştirdi.

Baş başa gerçekleşen görüşmede, Özkoç Sakarya’daki yurttaşların kendisine ilettiği eğitim alanındaki sıkıntıları ve çözüm beklentilerini Bakan Selçuk’a aktardı. Özkoç görüşmede, uzaktan eğitim sürecinde Sakarya’daki öğrencilerin yaşadığı sorunların, okulların depreme dayanaklığı konusunun ve öğretmen açığının gündeme geldiğini ifade ederek, “Sayın Bakan’a çözüm alanında bir takım önerilerimiz oldu. Kendisinin bize daha sonra yazılı bilgi aktaracağı konular da var. Sakarya’nın güçlü olduğu otomotiv sanayi dikkate alınarak, kentimizde Otomotiv Meslek Lisesi kurulması önerimiz, Bakan’ı heyecanlandırdı. Bu konu üzerinde çalışacaklarını ifade etti ve tüm gelişmelerle ilgili önümüzdeki süreçte tekrar görüşmek üzere ayrıldık. Verimli bir görüşme oldu” değerlendirmesinde bulundu.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL