Genel

CHP’Lİ Keleş: “Rayında gitmeyen raylı sistem”

Cumhuriyet Halk Partisi Sakarya İl Başkanı Ecevit Keleş, 2004’ten beri gündemde olan ancak bir türlü rayında gitmeyen raylı sisteme dair eleştiride bulundu. CHP Sakarya İl Başkanı Ecevit Keleş, “AKP’li Belediye..

CHP’Lİ Keleş: “Rayında gitmeyen raylı sistem”

Cumhuriyet Halk Partisi Sakarya İl Başkanı Ecevit Keleş, 2004’ten beri gündemde olan ancak bir türlü rayında gitmeyen raylı sisteme dair eleştiride bulundu.

CHP Sakarya İl Başkanı Ecevit Keleş, “AKP’li Belediye Başkanları sağ olsunlar her seçim vaadinde raylı sistemi vaat edip sonra bir türlü yapmadılar” diyerek 122 yıllık ADA Trenini yok edenlere seslendi.

SORUN; AKP’NİN SAKARYALI SİYASETÇİLERİNDE…

Keleş açıklamasında: “Sakarya Büyükşehir  Belediye Başkanı Ekrem Yüce, geçtiğimiz günlerde ilimize gelen Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu’ndan raylı sistem projesiyle ilgili  destek istemiş. Sakarya’da raylı sistem konusunda 3 proje hazırladıklarını dile getiren Başkan Yüce, “Raylı sistemin ilk hattı bin yataklı hastaneye gidecek hat. Valilik ve Adliye Sarayı’ndan geçen ve Korucuk’a gidecek bir hat belirledik. Bakanımız bize 21 kilometrenin çok uzun olduğunu söyledi. Biz de ondan bin yataklı hastaneye kadar istedik. Bakan Bey bizden hattın fizibilite raporlarını istedi” açıklamasında bulunmuş.  Aynı bakanlık konu Kocaeli olunca kilometreyi sorgulamıyor.

ASIRLIK ADA TRENİNİ YOK ETTİNİZ

1899 yılında hizmete başlayan 122 yıllık ADA Trenini sonlandıran zihniyet yıllardır yeni raylı sistemi sadece konuşuyor. Elimizdekine dahi sahip çıkmadınız. ADA Trenini yok ettiniz. Burada sorun;  Akp’nin Sakaryalı siyasetçilerindedir.

 MİLLET ARTIK YEMİYOR

Seçime doğru yapılan gösterişleri bu millet artık yemiyor. 2004’ten bu yana şehrimizde konusu gündemde olan ancak bir türlü rayına oturmayan sistem AKP’nin masal diyarının içinden bir masaldır. Sakarya’da yeni masal üretmekte zorlanan iktidar eskilerini sayıklayıp duruyor. Sayın Yüce, bu millet konuşmalardan vaatlerden bıktı. Somut adım atında görelim bizde takdir ederiz” dedi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL