Güncel

CHP’li İlçe Başkanı Gökpınar’dan 1 Mayıs mesajı

Cumhuriyet Halk Partisi Arifiye İlçe Başkanı Ali Gökpınar; 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü nedeniyle yayınladığı kutlama mesajında; “Yasaklara rağmen, işten çıkarılanlar, evlerine ekmek götüremeyenler, bunalımdan canlarına kıyan işçilerimiz, emekçilerimiz..

CHP’li İlçe Başkanı Gökpınar’dan 1 Mayıs mesajı

Cumhuriyet Halk Partisi Arifiye İlçe Başkanı Ali Gökpınar; 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü nedeniyle yayınladığı kutlama mesajında; “Yasaklara rağmen, işten çıkarılanlar, evlerine ekmek götüremeyenler, bunalımdan canlarına kıyan işçilerimiz, emekçilerimiz AKP İktidarının ülkeyi getirdiği noktanın acı gerçeğidir” dedi.

Yayınladığı mesajında; “Yasaklarla, dayatmalarla, baskılarla, düşük ücretle uzun mesailerle boğuşan işçilerimiz, emekçilerimize bir tokat da Pandemi döneminde geldi” diyen CHP Arifiye İlçe Başkanı Ali Gökpınar; “AKP İktidarının beceriksiz yönetimi, pandeminin başından bu yana en çok işçilerimizi ve emekçilerimizi mağdur etti. İşten çıkarılmaların yasaklandığı bu süreçte, sadece 2020 yılında işten çıkarılan kişi sayısı yüzbinleri dayandı. Günde 50 lirayla yaşamlara devam eden milyonlarca işçi var. İktidar diyor ki; biz yiyelim, içelim, şatafatımızdan ödün vermeyelim, yandaş müteahhitleri besleyelim, onların vergi borçlarını silelim; işçisi emekçisi aç kalsın. Salgın öldürmezse, açlık öldürür diyor. Ne emeğin, ne de ülke gerçeğinin farkında olmayan AKP İktidarı sonlarını bu pervasız ve halktan kopuk, kayırıcı ve bencil politikalarıyla hazırladı Pandemiyi yönetemeyen iktidar emeği ve emekçiyi bitirdi.  Ne yasaklar, ne baskılar ne de güvencesiz çalışma koşulları işçilerimizi ve emekçilerimizi yıldıramaz. AKP emeği ne kadar görmezden gelirse gelsin; Cumhuriyet Halk Partimizin iktidarında emeğin ve alın terinin hakkı verilecek; sermayeden yana değil emekten yana bir politikayla işçilerimiz ve emekçilerimizin tüm hakları yeniden düzenlenecektir. Emeğin en yüce değer olduğu bilinciyle; işçilerimizin ve emekçilerimizin haklarını savunmak, yaşam ve çalışma koşullarını düzeltmek en temel görevimizdir. İş kazaları ve iş cinayetlerinin ‘fıtrat ve kader’ olarak görülmediği, düşük ücretle ağır çalışma koşullarının olmadığı, insanca yaşam ve çalışma koşullarının sağlandığı; emeğin ve alın terinin hakkının verildiği bir Türkiye umuduyla tüm emekçilerimizin 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Gününü kutluyorum”

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL