Eğitim

Çeşme için doğrusu tasarruf

Camili Mahallesi’nde bulunan IMKB Mehmet Akif Ersoy Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Radyo TV Alanı‘nın öğretmen ve öğrencileri iddialı bir kısa filmle ilimizi temsil etmeye hazırlanıyor. Üniversite ile işbirliği 2011..

Çeşme için doğrusu tasarruf

Camili Mahallesi’nde bulunan IMKB Mehmet Akif Ersoy Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Radyo TV Alanı‘nın öğretmen ve öğrencileri iddialı bir kısa filmle ilimizi temsil etmeye hazırlanıyor.

Üniversite ile işbirliği
2011 yılından bu yana katıldığı kısa film yarışmalarında 2’si uluslararası 18’i Türkiye olmak üzere 20 derecesi bulunan radyo televizyon alanı öğrencileri Milli Eğitim Bakanlığı Ortaöğretim Genel Müdürlüğü tarafından düzenlenen “Doğrusu Tasarruf” konulu kısa film yarışması için “Çeşme” isimli filmlerinin çekimini tamamladı. Radyo TV Alanı Şefi Zeki Beyhan ve Sakarya Üniversitesi İletişim Fakültesi Araştırma Görevlisi İsmail Kurtuldu’nun danışmanlığı yaptığı projede öğrenciler Abdülkadir Er, Alperen Kara ve Sena Memiç yer aldı. Filmin çekimleri Erenler ve Sapanca’da gerçekleştirildi.

İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nü temsil edecek
Türkiye genelinde İl Milli Eğitim Müdürlükleri arasında düzenlenecek yarışma öğrencilerin bilinçli su tüketimi konusunda farkındalık kazanmalarını, tasarruf kavramını genç yaşlardan itibaren içselleştirmelerini hedefliyor. Su tasarrufu konulu filmlerin başvurabileceği yarışmada “Çeşme” Sakarya İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nü temsil edecek.

Haber: Melis Belenay ÖZERİ

 

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL