Güncel

Çelik: ”öğrencilerin yanındayız”

Anadolu Gençlik Derneği Sakarya Şube Başkanı Ali Ahmet Çelik, okul sezonunun gelmesi ile artan kira fiyatlarını tepki gösterdi. Anadolu Gençlik Derneği Sakarya Şube Başkanı Ali Ahmet Çelik, okul sezonunun gelmesi..

Çelik: ”öğrencilerin yanındayız”

Anadolu Gençlik Derneği Sakarya Şube Başkanı Ali Ahmet Çelik, okul sezonunun gelmesi ile artan kira fiyatlarını tepki gösterdi.

Anadolu Gençlik Derneği Sakarya Şube Başkanı Ali Ahmet Çelik, okul sezonunun gelmesi ile artan kira fiyatlarını eleştirdi. Çelik:Pandemi döneminde okulların uzun bir süre online eğitim vermesinin akabinde tekrar yüz yüze eğitim kararı alındı. Ne var ki geçen yıl 1000 TL civarı olan evlere şimdilerde 2.500 – 3000 TL civarı kiralar isteniyor.

 “Emlak piyasasında denetim mekanizmasına ihtiyaç var”

İl Başkanı Çelik, emlak piyasasında denetim mekanizmasına ihtiyaç olduğunun altını çizerek, “Veliler ekonomik imkân problemi yaşıyor, özellikle pandeminin etkisi ile birlikte bu durum daha da belirginleşti. Devlet yetkililerimizin emlak piyasasını düzgün takip ederek belli müdahaleler yapmasını hassaten buradan istirham ediyoruz. Kiralara bir standart konulmasın, bin liralık kiralık yerlerin 3 bin TL, 4 bin TL’ye kadar verilmesinin bir vicdansızlık olduğunu hatırlatmamız gerekir. Bir denetim mekanizmasına ihtiyaç var” açıklamasında bulundu.

“Ev sahipleri vicdanlı davranmalı”

Ev sahiplerinin kiralamayı fırsatçılığa dönüştürmemesi çağrısında da bulunan Çelik, “Biz millet olarak, toplum olarak tarih boyunca yardımlaşma nedir, dayanışma nedir çok iyi bilen insanlarız. Ev kiralamayı fırsatçılığa dönüştürüp bu çocuklarımızın, bu gençlerimizin evlere ihtiyaçları var, biz de bu fiyatları yüksek tutalım demek inanın vicdansızlık olur. Ev sahibi olan vatandaşlarımıza daha vicdanlı hareket etmeleri gerekliliğini, gençlerin ihtiyaçlarına destek olmalarını, hassaten kendilerinden istirham ediyoruz” dedi.

“Takatimizin sonuna kadar yanınızdayız”

“Anadolu Gençlik Derneği Sakarya Şubesi olarak her gencimize destek olmaya hazırız” diyen Çelik, “Bu imkânsızlıklar ile birlikte biz Anadolu Gençlik Derneği Sakarya Şubesi olarak takatimizin sonuna kadar, gücümüzün yettiği kadarı ile siz arkadaşlarımıza elimizden gelen desteği inşallah sağlamaya gayret edeceğiz” dedi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL