Yaşam

Çaylak’tan İlyas Bir’e Ramazan desteği teşekkürü

Serdivan TOBB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Okul Aile Birliği Başkanı Mustafa Çaylak; Ramazan ayı boyunca durumu olmayan Veli ve Sakarya halkına gerek gıda, gerekse giyim, ev kirası, elektrik ve..

Çaylak’tan İlyas Bir’e Ramazan desteği teşekkürü

Serdivan TOBB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Okul Aile Birliği Başkanı Mustafa Çaylak; Ramazan ayı boyunca durumu olmayan Veli ve Sakarya halkına gerek gıda, gerekse giyim, ev kirası, elektrik ve su faturaları ödenmesine destek olan hayırseverlere teşekkür ziyaretlerine başladı.

İlk ziyaretine Akyazı Dokurcun yolu üstü Dedeler Mahallesi’nde bulunan Bir Kardeşler Et Restorantı ile başlayan Mustafa Çaylak; firma sahibi İlyas Bir‘e teşekkür ederek; bu zor döneminde durumu olmayan insanlara yardımcı oldukları için kendilerine plaket takdim edeceklerini ve şükranlarını sundu. Bir Kardeşler Et Restorant sahibi İlyas Bir’in Kızı Elif Beyza Bir ve Resturant Ustası Faruk Aydoğdu ile de görüşen Mustafa Çaylak, gösterdikleri ilgiden dolayı teşekkür etti.

Bir Kardeşler Et Restorantı İşletmecisi İlyas Bir ise bey, kendisine yapılan ziyaretinden oldukça memnun olduğunu belirterek; “Müslüman bir ülke olarak bu zor dönemde Müslüman kardeşlerimize bir hayrımız olduysa ne mutlu bize. Biz insanoglu bu Dünya’da geçiciyiz. Baki olan hayırlarımızdır. Cenab-ı Mevlam bizlere ne kadar rızık verirse bizlerde insanlarımıza daha çok paylaşım yaparız. İnşallah önümüzdeki Ramazan ayında da bu hayır işini biraz daha çoğaltmak niyetindeyiz. Burada kazandığımız paraları bu tip hayır işlerinde kullanıyoruz ve halkımıza buradan çağrıda bulunmak istiyorum. Burada yiyeceğiniz bir yemek belkide bir öğrencimize burs olarak dönecektir” diyerek, bir yemek yiyerek, hayırda katkıları olması için herkezi işyerine davet etti…

YORUMLAR (1)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL