Güncel

Cavit Kayrul torununu sünnet ettirdi

Sakarya’nın tanınmış İş insanlarından Cavit Kayrul; düzenlediği muhteşem ve büyük bir cemiyetle biricik torunu Çınar Emir’in sünnet ettirdi. Sünnet mevlidi dışında, vatan için canlarını feda eden tüm şehitlerimiz içinde Mevlid-i..

Cavit Kayrul torununu sünnet ettirdi

Sakarya’nın tanınmış İş insanlarından Cavit Kayrul; düzenlediği muhteşem ve büyük bir cemiyetle biricik torunu Çınar Emir’in sünnet ettirdi. Sünnet mevlidi dışında, vatan için canlarını feda eden tüm şehitlerimiz içinde Mevlid-i Şerif okutulduğu cemiyete çok sayıda davetli katıldı.

Cemiyette her şey düşünüldü

Kaynarca Dezenfeksiyon ve Aysan Gıda Firma sahibi Sakarya’nın tanınmış hayırsever İş insanlarından Cavit Kayrul; torunu Çınar Emir’in sünnet cemiyeti ile birlikte gözünü kırpmadan vatan ve millet için canlarını feda eden Şehitlerimize yönelikte büyük bir organizasyonla yemekli Mevlid-i Şerif programı düzenlendi. 15 Ekim Cumartesi günü akşamı Ozanlar Mahallesi’ndeki evlerinin önünde gerçekleşen ve davetlilere ‘Dartılı Keşkek’ ikram edildiği Kına Gecesi’nin ardından 16 Ekim Pazar günü de kapalı Perşembe Pazarı Yeri’nde de biricik torunu Çınar Emir’in sünnet cemiyetine ayrı bir manevi, sorumlu misyon yükleyerek tüm Şehitlerimize yönelik büyük Mevlid-i Şerif programı organize etti. Toplam 16 adet döner tezgâhın takıldığı cemiyette davetlilere ‘döner’ ve ‘helva’ dışında ‘dondurma’ ve ‘pamuk şekeri’ dağıtıldı. Kur’an’ı Kerim’den Ayetlerin okunarak, dua yapıldığı cemiyette ayrıca, İlahi ve Kasideler okunarak,  Semazen gösterisi de gerçekleşti.

Seçkin konuklar

Cemiyete; CHP Grup Başkanvekili ve Sakarya Milletvekili Engin Özkoç, Erenler Belediye Başkanı Fevzi Kılıç, CHP Sakarya İl Başkanı Ecevit Keleş, İYİ Parti Adapazarı İlçe Başkanı Serdip Dokumacı, Adapazarı Belediye Başkan Yardımcısı Fatih Çelikel, Serdivan Belediye Başkan Yardımcısı Selvet Karaoğlu, 15 Temmuz Milli İrade Derneği Genel Başkan Vekili ve 15 Temmuz Camili Mahallesi Muhtarı Yunus Özçelik, SATSO Yönetim Kurulu Sayman Üyesi ve Sakarya Kanatlı Hayvan Üreticileri Birliği Başkan Yardımcısı Volkan Terzioğlu, Sakarya Sebzeciler ve Meyveciler Esnaf Odası Başkanı Muzaffer Kabacan, Özel Anka Anadolu Lisesi Müdürü Yunus Emre Ersoy, Ozanlar Mahalle Muhtarı Muhittin Yazgan, Karadere Mahallesi Muhtarı Ferruh Akıncık, Uluslararası Gazeteciler Cemiyeti Sakarya İl Temsilcisi ve LC Haber Ajansı Başkanı Levent Candan ile belediye meclis üyeleri, muhtarlar, siyasi parti yöneticileri, iş, siyaset, spor, sağlık, milli eğitim, ekonomi, tarım, askeri camiasından tanınmış isimler yer aldı.

“Şehitlerimiz sayesindedir”

Cemiyete gelemeyen davetliler ise, gerek telgraf çekerek, gerekse çiçek yolladı. Takı yağmurunun da tutulduğu cemiyette; tüm davetlileri eşi Hatice Kayrul ve Kızı Büşra Kayrul Öztürk ile birlikte kapıda tek tek karşılayarak, uğurlayan Kaynarca Dezenfeksiyon ve Aysan Gıda Firma sahibi İş İnsanı Cavit Kayrul; katılan herkese teşekkür ederek; “Torunumun sünnet cemiyeti ile birlikte, hayatlarını hiçe sayarak bu güzel vatanda huzur içinde yaşıyorsak Şehitlerimiz sayesindedir. Bir nebze olsun onları hatırlamak ve Kuran-ı Kerim ziyafetiyle onları anmak, sevgili torunum Çınar Emir’in sünnet cemiyeti ile birlikte ortak bir organizasyon düzenlemek istedik. Bizi yalnız bırakmayan herkese teşekkür ederim” diyerek, duygularını dile getirdi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL