Güncel

Camiler ve Din Görevlileri Haftası, “Cami, Din Görevlileri ve Vefa” temasıyla başladı

Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından her yıl 1-7 Ekim tarihleri arasında, Din Hizmetleri Genel Müdürlüğünce düzenlenen ‘Camiler ve Din Görevlileri Haftası’nın bu yılki teması “Cami, Din Görevlileri ve Vefa” oldu. 2021..

Camiler ve Din Görevlileri Haftası, “Cami, Din Görevlileri ve Vefa” temasıyla başladı

Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından her yıl 1-7 Ekim tarihleri arasında, Din Hizmetleri Genel Müdürlüğünce düzenlenen ‘Camiler ve Din Görevlileri Haftası’nın bu yılki teması “Cami, Din Görevlileri ve Vefa” oldu. 2021 yılı etkinlikleri Kovit19 salgını göz önünde bulundurularak ağırlık şekilde yerel ve ulusal TV, radyo kanalları, sosyal medya araçları ve diğer dijital platformlar üzerinden gerçekleştirilecek.

‘’Haftamız hayırlara vesile olsun’’

Sakarya İl Müftülüğü; Camiler ve Din görevlileri Haftası kapsamında düzenlediği basın toplantısında 2021 Yılı Camiler ve Din görevlileri Haftası Sakarya İl geneli program bilgilerini paylaştı. Sakarya İl Müftüsü Hasan Başiş toplantıda yaptığı açıklamada  ‘’ Camiler, müminlerin günde beş vakit ziyaret edip orada hayat buldukları; ibadet yerleri olmanın yanında, eğitim ve öğretimin yapıldığı birer ilim ve irfan mekânlarıdır. Okunan hutbeler, yapılan vaaz ve nasihatler ile her yaştan insana dini bilgilerin öğretildiği, kalplere Allah, Peygamber, vatan ve millet sevgisinin yerleştirildiği, müminlerin bir araya geldiği, kaynaştığı, gönüllerin imar edildiği mekânlardır.’’ Dedi. 2003 yılından itibaren Ekim ayının ilk haftasının Camiler ve din görevlileri haftası olarak kutlandığını belirten Başiş; ‘’ Diyanet işleri başkanlığımız 2011 yılından beri itibaren her hafta farklı bir tema işleyerek hafta içerisinde çeşitli etkinlikler ve faaliyetler icra ederek toplumumuzun her kesimine ulaşmaya çalışmaktadır. Haftamızın tüm görevlilerimiz, vatandaşlarımız, ülkemiz için hayırlara vesile olmasını, bütün insanlığın bu salgın hastalıktan bir an önce kurtulmasını Rabbimizden niyaz ediyorum’’ diyerek sözlerini noktaladı.

Camiler ve din görevlileri haftası sebebiyle ilçe müftülüklerimizce planlanan diğer faaliyetler

‘’Resmi Kurum ve Kuruluşların ziyareti

Esnaf Ziyaretleri

Din Görevlilerinin ziyaret edilmesi

Başarılı personele teşekkür belgesi ve plaket takdimi

Diyanet Yayınlarının vatandaşlarımıza tanıtımı ve kitap dağıtılması

Demokrasi Meydanında Diyanet Yayınlarının tanıtımı ve kampanyalı satışı (04-05 Ekim 2021)’’ Olarak açıklandı.

2021 Yılı Camiler ve Din Görevlileri Haftası Sakarya İl Geneli Program Bilgileri

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL