Kültür-Sanat

“Çalışmalarımızla Türkiye’ye örnek olduk”

Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın, bugün gerçekleştirilen Kocaeli Roman Toplu Sünnet Şöleni’ne katıldı Çocukların ve ailelerinin yoğun sevgi ve tezahüratlarıyla Sünnet Şöleni’nin düzenlendiği Fuar alanına gelen Tahir Büyükakın, Kocaeli’de..

“Çalışmalarımızla Türkiye’ye örnek olduk”

Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın, bugün gerçekleştirilen Kocaeli Roman Toplu Sünnet Şöleni’ne katıldı
Çocukların ve ailelerinin yoğun sevgi ve tezahüratlarıyla Sünnet Şöleni’nin düzenlendiği Fuar alanına gelen Tahir Büyükakın, Kocaeli’de Romanlar için bir çok proje ve hizmet gerçekleştirildiğine dikkat çekerek, “Bugün şunu rahatlıkla söyleyebiliriz ki, Türkiye’de Romanlarla ilgili çalışmalar Kocaeli’nde başladı. Romanlarla ilgili çalışmalarımızla Türkiye’ye örnek olduk” dedi.

Çocukların yanında oldular 
Başkan Tahir Büyükakın, Kocaeli Fuarı Güneş Sahnesi’nde renkli ve coşkulu bir şekilde gerçekleştirilen Kocaeli Roman Toplu Sünnet Şöleni’ne katıldı. Şölende Başkan Tahir Büyükakın’ın yanı sıra Kandıra Belediye Başkanı Adnan Turan, Genel Sekreter Balamir Gündoğdu, Genel Sekreter Yardımcısı Hasan Aydınlık, Roman Dernekleri Federasyon Başkanı Ahmet Çokyaşar v Roman Dernekleri Başkanları da yer aldı.

Kur’an-ı Kerim Tilaveti okundu 
Kocaeli Roman Toplu Sünnet Şöleni’nde, sünnet ettirilen 230 çocuk için Kur’an-ı Kerim Tilaveti okundu. Şölende bir konuşma yapan Tahir Büyükakın, sözlerine, “Neşeniz bol olsun, içinizdeki yaşama heyecanı hiç eksilmesin, tüm hayatınız boyunca devam etsin” diyerek başladı. Büyükakın, konuşmasında Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından Roman vatandaşlar için gerçekleştirilen çalışmalara dikkat çekti. Roman dernekleriyle birlikte Roman mahallelerinde projeler yürütüldüğünü kaydeden Başkan Büyükakın, “Romanlarla ilgili çalışmalar Kocaeli’de başladı. Bugün şunu rahatlıkla söyleyebiliriz ki, Türkiye’de Romanlarla ilgili çalışmalar Kocaeli’nde başladı. Romanlarla ilgili çalışmalarımızla Türkiye’ye örnek olduk. Bin Roman Bin Keman Projesi ve etkinliklerimiz hala hafızlarda, çok güzel etkinlik ve festivaller yaptık” diye konuştu.

” En önemlisi çocuklarımızın eğitimi” 
Tüm bu etkinliklerde en önem verdiklerinin ise çocukların eğitimi olduğuna vurgu yapan Büyükakın, “Onların eğitimi için Roman mahallelerinde Bilgi Evlerimizi açtık. Bu ve buna benzer çalışmalardan biri de Mehter Takımımızdır. İşte bugün de çocuklarımızın Sünnet Şöleni”nde bir aradayız” dedi. Başkan Tahir Büyükakın, Kocaeli Roman Toplu Sünnet Şöleni kapsamındaki eğlencelere katılan tüm çocukların mutluluğunun kendilerini çok mutlu ettiğini ifade etti. Konuşmasında ailelere seslenen Başkan Tahir Büyükakın, “Ailelerimizi tebrik ediyorum. Allah damatlıklarını da göstersin inşallah. Sizlerin içinizdeki bu coşku, yapılan her şeye değer. Biz farklılıklarımızı zenginliğimiz olarak görüyoruz. Roman kardeşlerimiz bu kentin zenginliğidir. Bundan sonra da böyle devam edecektir” dedi.

Başkan çcouklara altın taktı 
Konuşmanın ardından Başkan Tahir Büyükakın, sahneye gelen çocukları tebrik ederek, altın hediye etti. Protokol üyeleri ve çocukların katılımıyla toplu hatıra fotoğrafı çektirildi. Altın hediyelerini alan çocuklar ise fuar alanında kurulan Toplu Sünnet Şöleni Hatırası Standında aileleriyle birlikte hatıra fotoğrafları çektirdi. Çekilen fotoğraflar ailelere teslim edildi.

Kral Şakir Müzikali ile eğlendiler 
Sünnet Şöleni akşam saatlerinde Kral Şakir Müzikali ile daha da eğlenceli hale geldi. Çocuklar interaktif müzikalde gönüllerince eğlenerek, unutamayacakları bir gün yaşadı.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL