İlçeler

Büyükşehir’den Ferizli’ye14 bin metrelik altyapı hattı

Büyükşehir Belediyesi, Ferizli ilçesinde başlattığı altyapı çalışmaları kapsamında 14 bin metrelik içme suyu hattını yeniliyor. Çalışmalarında sona gelinen proje kapsamında Sinanoğlu Mahallesi kaliteli içme suyuna uzun yıllar boyunca kesintisiz bir..

Büyükşehir’den Ferizli’ye14 bin metrelik altyapı hattı

Büyükşehir Belediyesi, Ferizli ilçesinde başlattığı altyapı çalışmaları kapsamında 14 bin metrelik içme suyu hattını yeniliyor. Çalışmalarında sona gelinen proje kapsamında Sinanoğlu Mahallesi kaliteli içme suyuna uzun yıllar boyunca kesintisiz bir şekilde ulaşacak.

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (SASKİ), güçlü altyapı ağını her geçen gün hayata geçirdiği farklı projeler ile genişletmeye devam ediyor. Ferizli Sinanoğlu Mahallesi’ne uzun yıllar boyunca hizmet etmiş ve artık yetersiz kalıp kesintilere neden olan içme suyu hattının yenileme çalışmalarında sona gelindi. Eskiyen ve kayıp – kaçaklara neden olan 14 kilometrelik içme suyu hattı, ekiplerin özverili çalışmaları ile kısa süre içerisinde neredeyse tamamlandı.

Çalışmalarda son 300 metre

Son 300 metrelik abone bağlantı çalışmaları kalan yeni hat ile ilgili kurum tarafından yapılan açıklamada, “ Şehrimizin her noktasında ekonomik ömrünü tamamlamış ve abonelerimize su konusunda olumsuzluklar yaşatan hatları anında yeniliyoruz. Çalışmalarımız kapsamında suyun israf olmasının da önüne geçiyoruz. Hayata geçirdiğimiz çalışmalar ile bölgelerin gelecek nüfus potansiyelini de düşünüyoruz. Böylelikle Ferizli Sinanoğlu Mahallesi’nin de içme suyu sorununu hem bugün hem de geleceğe dönük şekilde çözüme kavuşturuyoruz” ifadeleri

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL