Güncel

Büyükşehir uyardı, dolandırıcılara dikkat

Büyükşehir Belediyesi, cep telefonuyla arayıp kurum ismiyle yardım ve para talep eden dolandırıcılara karşı dikkatli olunması konusunda önemli bir açıklama yayınladı. Sakarya Büyükşehir Belediyesi, dolandırıcılık olaylarına dikkat edilmesine ilişkin önemli..

Büyükşehir uyardı, dolandırıcılara dikkat

Büyükşehir Belediyesi, cep telefonuyla arayıp kurum ismiyle yardım ve para talep eden dolandırıcılara karşı dikkatli olunması konusunda önemli bir açıklama yayınladı.

Sakarya Büyükşehir Belediyesi, dolandırıcılık olaylarına dikkat edilmesine ilişkin önemli bir açıklama yayınladı. Açıklamada çok sayıda vatandaşın cep telefonuna ulaşan kimliği belirsiz kişilerin belediyenin ismini kullanarak yardım ve para talep ettiği bilgisine yer verildi. Kurumun hiç bir vatandaşa şahsi numarası üzerinden ulaşarak para talep etmesi gibi bir durumun söz konusu olamayacağına dikkat çekilen uyarıda “Bu yönde gelen çağrıları lütfen dikkate almayın” ifadeleri kullanıldı.

“Lütfen dikkate almayın”

Açıklamada, “Son günlerde belediyenin isminin bir takım kimliği belirsiz kişilerce kullanıldığı yönünde şikâyetler almaktayız. Vatandaşlarımızın kandırılmamaları ve mağdur edilmemeleri adına bir uyarı açıklaması yapılması zaruri görülmüştür. Öncelikle bilinmelidir ki Sakarya Büyükşehir Belediyesi, hiç bir kişiye telefonla ulaşarak para veya yardım talep etmez. Bu bilginin iyi bir şekilde anlaşılması ve topluma nakledilmesi adına uyarıyoruz; lütfen tanımadığınız numaralar üzerinden sizlere kurumumuz ismiyle gelen talepleri dikkate almayınız” denildi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL