Genel Güncel

Ömer Turan emekliye ayrıldı

Büyükşehir belediyesi ulaşım daire başkanı Ömer Turan 30 yıllık görevinden emekliye ayrıldı. Sakarya Büyükşehir Belediyesi Ulaşım daire başkanı Ömer Turan Görevinden ayrılışını Sosyal medya üzerinden duyurdu. Turan paylaştığı duyuruda ‘’..

Ömer Turan emekliye ayrıldı

Büyükşehir belediyesi ulaşım daire başkanı Ömer Turan 30 yıllık görevinden emekliye ayrıldı. Sakarya Büyükşehir Belediyesi Ulaşım daire başkanı Ömer Turan Görevinden ayrılışını Sosyal medya üzerinden duyurdu. Turan paylaştığı duyuruda ‘’ 30 yılı aşan süredir hizmet ettiğim Sakarya Büyükşehir Belediyesinden 17.09. 2021 bugün itibariyle Sakarya Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Daire Başkanı olarak emekliliğe ayrıldım. Bu süreçte yardımlarını ve desteğini esirgemeyen Sakarya Büyükşehir Belediyesi Başkanı Sayın Ekrem Yüce’ye, Dost ve Mesai arkadaşlarıma çok teşekkür ederim. Allah’a Ismarladık. Selam ve Dua ile.’’ İfadelerine yer verdi.

Ömer Turan kimdir

1965 yılında İznik doğumlu olan Turan Sakarya Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Makine Mühendisliği bölümünden mezun oldu. Adapazarı Belediyesi’nde Teknisyen olarak görev yaptı. Sakarya Büyükşehir Belediyesi ve SASKİ’de görevine mühendis olarak devam etti. Fen İşleri, Makine İkmal ve Trafik Şube Müdürlüklerinde Şube Müdürü olarak görev yapan ve birçok başarıya imza atan Turan, 2010 yılında Sakarya Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi Başkanlığı görevini başarıyla yürüttü.  Ardından Ulaşım Dairesi Başkanı olarak göreve başlayan Turan, evli ve dört çocuk babası.

Başarıları saymakla bitmiyor

Muhtarlar ve Vatandaşlar tarafından da çok sevilen ve saygı duyulan Ömer Turan Sakarya Büyükşehir Belediyesi’nde üstlendiği 30 yıllık Görev hayatına pek çok başarı sığdırdı. Turan, Başkan Recep Tayip Erdoğan’ın katılımıyla gerçekleştirilen 157 projenin toplu açılış töreninde de yer alarak aktif bir rol oynamıştı.  Sakarya Büyükşehir Belediyesi Başkanı Ekrem Yüce ve Ekibiyle uyum içerisinde çalışan Ömer Turan her daim kapısı açık halkın sorunlarını dinleyen ve çözüm bulmaya çalışan görev adamı olarak çalışmalarını sürdürmüştür.

Hizmet adamı olan Turan’ın Sakarya ve Sakarya halkı için yaptığı çalışmalar saymakla bitmiyor.

Ekibi ile birçok başarıya imza atan Turan’ın yaptığı çalışmalar arasında

 • ‘’SGK Köprülü Kavşağı Projesi’’ İçinde Raylı Sistem olan Yeni Ulaşım Mastır Planı Projesi.
 • Her biri doğal bir cennet olan turizm noktalarına ait fotoğrafların duraklarda kullanılmasıyla oluşturulan  ‘’Konsept Otobüs Durakları‘’
 • Yeni Doğu Otoban Çıkışı ve Bağlantısı Projeleri
 • 4 Bin ton asfalt ile Alan Cuma Caddesinin yenilenmesi
 • Ferizli’de 13 mahalleye su iletimi sağlayan iletim hattının arıza yapan 150 metrelik kısmının yenilenmesi
 • Karaman ‘’GES’’ Projesi
 • Alt yapı çalışmaları
 • Karapürçek’te başlayan 900 metre uzunluğundaki yağmursuyu hattı
 • 600 metrelik içme suyu hattı.
 • Kırsal mahallelere beton yaya yolları
 • Kırsal mahallelere ‘’V Kanal’’ çalışmalarının tamamlanması

Dilek Binay / LC HABER 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL