Genel

Büyükşehir Belediyesi 2021 Yaz Etkinlikleri başlıyor

Büyükşehir Belediyesi tarafından açık havada düzenlenecek yaz kültür sanat etkinlikleri başlıyor. Yapılan açıklamada Ağustos ve Eylül takviminin belirlendiği, maske, mesafe ve hijyen kurallarının uygulanacağı programları adresi Millet Bahçesi olacak. Başkan..

Büyükşehir Belediyesi 2021 Yaz Etkinlikleri başlıyor

Büyükşehir Belediyesi tarafından açık havada düzenlenecek yaz kültür sanat etkinlikleri başlıyor. Yapılan açıklamada Ağustos ve Eylül takviminin belirlendiği, maske, mesafe ve hijyen kurallarının uygulanacağı programları adresi Millet Bahçesi olacak. Başkan Yüce, “Pandemiden dolayı ara verdiğimiz kültür programlarında hasret sona eriyor. Kültür etkinliklerimizin şehre yeni bir hava katacağına inanıyorum. Tüm hemşerilerimize hayırlı olsun” dedi.

Sakarya Büyükşehir Belediyesi pandemiden dolayı ara verdiği kültür etkinlerine kaldığı yerden devam ediyor. Şehrin kültür sanat ajandasına yeni bir etkinlik takvimi ile renk katacak olan programlarda adres yine Millet Bahçesi olacak. Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanlığı tarafından hazırlanan yaz etkinliklerinde Ağustos ve Eylül takvimi belirlendi. Açık hava konseri ile başlayacak olan takvim tiyatro gösterimlerinden sinema günlerine, çocuk etkinliklerinden sergilere birçok etkinlik kültür sanat şehri Sakarya’da vatandaşların beğenisine sunulacak. Etkinliklerin tamamı açık havada gerçekleştirilecek olmasının yanı sıra maske, mesafe ve hijyen kuralları uygulanacak.

“Hayırlı olsun”

Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce yaptığı açıklamada, “Kültür ve sanat; uygarlığa giden yolun en güzel bölüm etabıdır. Şehrimizin kültür ve sanat yaşamına katkıda bulunmak için programlar düzenliyoruz. Şehre can vermek için sanatı yaşatmaya gayret ediyoruz. Çocukları sanatın ve sporun içinde tutarak büyütmenin ne kadar önemli olduğunu biliyoruz. Pandemiden dolayı ara verdiğimiz kültür programlarında hasret sona eriyor. Kültür etkinliklerimizin şehre yeni bir hava katacağına inanıyorum. Tüm hemşerilerimize hayırlı olsun” diye belirtti.

Açık hava etkinlikleri

Büyükşehir Belediyesi 2021 Millet Bahçesi Yaz Etkinlikleri 14 Ağustos Cumartesi günü Türk Halk Müziği’nin duayen ismi Orhan Hakalmaz’ın açık hava konseri ile başlayacak. Millet Bahçesi’nin ev sahipliğinde gerçekleşecek olan etkinlik programı takviminde sergi, animasyon film gösterimleri, gölge oyunları, açık hava film ve tiyatro gösterimleri de yer aldı. Ağustos ve Eylül ayı boyunca her hafta sonu gerçekleşecek olan etkinliklere tüm vatandaşlar davet edildi.

Büyükşehir Belediyesi Ağustosve Eylül Kültür Sanat Etkinlikleri şu şekilde;

Konser

Orhan Hakalmaz

14 Ağustos Cumartesi / Millet Bahçesi / 20:30

Tiyatro

‘Çalışkan Karıncalar’

15 Ağustos Pazar / Millet Bahçesi / 20:30

Gölge Oyunu

‘Pasaklı Karagöz – Seçkin Bayramoğlu’

21 Ağustos Cumartesi / Millet Bahçesi / 20:30

Tiyatro

‘Mavi Şehir’

22 Ağustos Pazar / Millet Bahçesi / 20:30

Sergi

‘Sakarya Bir Başka’ Fotoğraf Sergisi

28 Ağustos Cumartesi / Millet Bahçesi / 20:30

Açık Hava Sineması

‘Ayla’

28 Ağustos Cumartesi / Millet Bahçesi / 20:30

Animasyon Film Gösterimi

‘Yukarı Bak’

29 Ağustos Pazar / Millet Bahçesi / 20:30

Gölge Oyunu

‘Karagöz’ün Gelin Olması – Seçkin Bayramoğlu’

4 Eylül Cumartesi / Millet Bahçesi / 20:30

Tiyatro

‘Bir Zebra Müzikali’

5 Eylül Pazar / Millet Bahçesi / 20:30

Gölge Oyunu

‘Salıncak – Seçkin Bayramoğlu’

11 Eylül Cumartesi / Millet Bahçesi / 20:30

Tiyatro

‘Bremen Mızıkacıları’

12 Eylül Pazar / Millet Bahçesi / 20:30

Animasyon Film Gösterimi

‘Buz Devri 2’

18 Eylül Cumartesi / Millet Bahçesi / 20:30

Açık Hava Sineması

‘Neşeli Günler’

19 Eylül Pazar / Millet Bahçesi / 20:30

Gölge Oyunu

‘Çoban Karagöz – Seçkin Bayramoğlu’

25 Eylül Cumartesi / Millet Bahçesi / 20:30

Animasyon Film Gösterimi

‘Madagaskar’

26 Eylül Pazar / Millet Bahçesi / 20:30

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL