Kültür-Sanat

Büyükelçi Hazar İbrahim Mehteranla gururlandı…

Azerbaycan’ın Ankara Büyükelçisi Hazar İbrahim; önceki gün geldiği Sakarya’da Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce ve daire başkanları tarafından Mehteran Takımı’yla karşılanmasından dolayı duyduğu gururu paylaştı. Azerbaycan’ın Ankara Büyükelçisi Hazar İbrahim;..

Büyükelçi Hazar İbrahim  Mehteranla gururlandı…

Azerbaycan’ın Ankara Büyükelçisi Hazar İbrahim; önceki gün geldiği Sakarya’da Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce ve daire başkanları tarafından Mehteran Takımı’yla karşılanmasından dolayı duyduğu gururu paylaştı.

Azerbaycan’ın Ankara Büyükelçisi Hazar İbrahim; bir takım temaslarda bulunmak için geldiği Sakarya’da Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce ve daire başkanları Mehteran Takımı’yla karşılandı. Artık geleneksel olarak belirlenen Büyükşehir Belediyesi önündeki karşılamada; Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce ve Azerbaycan Ankara Büyükelçisi Hazar İbrahim yerini aldığında, Mehter Takımı’nın Türk Cumhuriyetlerinde ve özellikle Azerbaycan da çok sevilen marş olan “Çırpınırdı Karadeniz Marşı” ile başladı. Büyükelçi Hazar İbrahim’in bu marşı baştan sona Mehteran takımına eşlik ederek okuması dikkatlerden kaçmadı. Edinilen bilgiye göre bu anlamlı marş ile karşılama yapılması talimatını bizzat Başkan Ekrem Yüce’nin verildiği öğrenildi. Sonrasında birkaç marş daha icra edildi. Görkemli bir Mehteran karşılaması kısa bir süre içinde halkında katılımıyla aynı zamanda bir nevi konsere dönüştü. Mehteran başının Gülbank duasını okuması, protokol ve halkı hem duygulandırdı hem de büyük bir coşku ve heyecan oluşturdu. Arkasından Hücum Marşı çalınması coşkuyu yerinde tuttu. Sonrasında Başkan Ekrem Yüce misafirini makam odasına davet etti. Burada da Büyükelçi Hazar İbrahim; Başkan Yüce’ye Mehteran takımı karşıla konseri için defalarca teşekkür ederek; “Burası bizim evimiz. Bize bu duyguyu tekrar yaşattığınız için teşekkür ederim” dedi. Çok verimli geçen sohbet ve çeşitli hediyeleşme ve yapılan protokol anlaşmalarının ardından Başkan Ekrem Yüce misafiri Hazar İbrahim; Mehteran Takımının marşları ve ihtişamlı koreografi gösterileri ile konuğunu yolcu etti. Karşılama ve uğurlama konser ve gösteri sonrası Başkan Ekrem Yüce kendisine bağlı Mehteran Takımına ayrı ayrı teşekkür ederek tebrik etti.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL