Güncel

Budaklar’da geleneksel Aşure etkinliği

Geleneklere bağlılığıyla bilinen Budaklar Mahallesinde Muharrem Ayı, Aşure etkinliğiyle kutlandı. Budaklar Mahallesi Cami Yaptırma ve Yaşatma Derneği tarafından düzenlenen etkinliğe; Adapazarı Belediye Başkanı Mutlu Işıksu, siyasi partilerin il ve ilçe..

Budaklar’da geleneksel Aşure etkinliği

Geleneklere bağlılığıyla bilinen Budaklar Mahallesinde Muharrem Ayı, Aşure etkinliğiyle kutlandı.

Budaklar Mahallesi Cami Yaptırma ve Yaşatma Derneği tarafından düzenlenen etkinliğe; Adapazarı Belediye Başkanı Mutlu Işıksu, siyasi partilerin il ve ilçe yöneticileri, bürokratlar, bölge muhtarları ile kalabalık mahalle halkı katıldı. Akşam namazıyla Yatsı namazı arasında Budaklar Camisinde gerçekleştirilen geleneksel etkinlikte misafirlere bereketi, birlik ve beraberliği simgeleyen Aşure tatlısı ikram edildi.

Budaklar Cami Yaptırma ve Yaşatma Derneği Başkanı Varol Erdil ve dernek yöneticileri mahallelerinde uzun yıllardır sürdürülen gelenekleri devam ettiklerini ifade ederek, Muharrem Ayında düzenledikleri Aşure ziyafetine katılan tüm misafirlere ve köy halkına teşekkür ettiler.

Budaklar Mahallesi’nde katıldığı Aşure etkinliğini sosyal medyasından Adapazarı’nda Hayat Var hastakiyle paylaşan Adapazarı Belediye Başkanı Mutlu Işıksu; “Budaklar Mahallemizde akşam namazının ardından aşure ikramına bizler de iştirak ettik, hemşerilerimizle buluştuk. Rabbim kabul eylesin. Muharrem ayının bereketi hanelerimizden eksik olmasın inşallah.” dedi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL