Eğitim

Bu okul organik okul

Adabilim öğrencileri okulda yiyecek oldukları besinleri kendileri yetiştiriyor. Adabilim okullarının bahçesinde bulunan boş alana her yıl devam ettirilmesi planlanan “Kendi Sebzeni Kendin Yetiştir” başlıklı proje kapsamında öğrenciler sebzelerini ekmeye başladılar…

Bu okul organik okul

Adabilim öğrencileri okulda yiyecek oldukları besinleri kendileri yetiştiriyor.

Adabilim okullarının bahçesinde bulunan boş alana her yıl devam ettirilmesi planlanan “Kendi Sebzeni Kendin Yetiştir” başlıklı proje kapsamında öğrenciler sebzelerini ekmeye başladılar.

Proje hakkında konuşan Adabilim Okulları Genel Müdür Yardımcısı Yaşar Şahin; “Projenin başlangıcı öğretmenler ve öğrencilerin ortak kararı ile oluşturuldu. Günümüzde zirai tarımın artması sebebi ile sıkça ‘organik’ kelimesiyle karşılaşmaktayız. Bunun sebepleri de malum, zirai tarım ile gerçekleştirilen üretimler sonucu ortaya çıkan GDO’ lu ürünlerdir. Dolayısı ile biz bu proje de öğrencilerimizin en azından okul içerisinde sağlıklı ve organik besinlerle beslenmelerini istedik. Aynı zamanda öğrencilerimizi sağlıklı ve doğal beslenme konusunda bilinçlendirmeye çalıştık” dedi.

Projede yer alan öğretmenlerden Seher Bakleci ise ; “Öğrenciler projeden çok keyif aldılar. Toprağa bitki ekiyormuşçasına değil sanki bir arkadaşları ile oynuyorlarmış gibiydiler. Onların bu proje ile şu sıkıntılı pandemi sürecinde adeta terapi yaptıklarına şahit olduk. Velilerden gelen olumlu ve destekleyici görüşlerde bizleri ayrıca çok sevindirdi. Bu gibi projeler desteklenmeli, geliştirilmeli ve sıkça denenmeli. Ciddi anlamda süreç içerisinde çok faydalı olabileceğini düşünüyoruz” diyerek sözlerini tamamladı.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL