Siyaset

BTP’li SAĞLAM Başkan’dan ‘Soykırım’ tepkisi

Bağımsız Türkiye Partisi (BTP) Sakarya İl Başkanı Mehmet Sağlam, ABD Başkanı Joe Biden’in 1915 olayları için ‘soykırım’ ifadesini kullanmasına tepki gösterdi. Mehmet Sağlam; Soykırım bahane, asıl hedef Anadolu’daki Müslüman Türk..

BTP’li SAĞLAM Başkan’dan ‘Soykırım’ tepkisi

Bağımsız Türkiye Partisi (BTP) Sakarya İl Başkanı Mehmet Sağlam, ABD Başkanı Joe Biden’in 1915 olayları için ‘soykırım’ ifadesini kullanmasına tepki gösterdi. Mehmet Sağlam; Soykırım bahane, asıl hedef Anadolu’daki Müslüman Türk varlığı ifadelerini kullandı.

BATININ ASIL DERDİ ERMENİLER DEĞİL

BTP İl Başkanı Mehmet Sağlam soykırım iddialarıyla ilgili olarak yapmış olduğu açıklamada şu ifadeleri kullandı; “Her 24 Nisan aynı gündem. ABD Başkanı felaket mi diyecek, soykırım mı? Ne derse desinler. Biz onların asıl derdinin Hacı Bektaş-ı Veli’nin Anadolu coğrafyasına nakşettiği Türk-İslam kültürü ile olduğunu biliyoruz. Ne deseler, ne yapsalar boş. Bu Vatan Bizimdir Bizim Kalacak!. Bunların soykırım dediği şey, Ermenilerin öldürülmesi falan değil. Batı dünyasının Türk dünyası üzerinde bir Şark Projesi vardır. Bu projeye göre Türklerin anavatanı Anadolu değildir, zorla buraya girdiler. Bunlara göre “Türkler burada bulunan Ermenileri, Rumları, Keldanileri, Yezdanileri vs. Müslüman ederek Türkleştirdiler. Bizim neslimizi tükettiler. Kültür birliği yaptılar, siyaset birliği yaptılar, medeniyet birliği yaptılar.  Bunları dört dörtlük Müslüman Türkoğlu Türk yaptılar. İşte bunların soykırım dediği şey bu topraklar üzerinde yaşayan insanların Müslüman Türk olmasıdır…. Oyun çok güçlü, nedir bu? Medeniyetler İttifakı, dinlerarası diyalog.. Tekrar O’nu köklerinden koparıp, ben hristiyanım, yahudiyim, Rum’um diye bunlara söyletmek. Kurgulanan bu oyununun önünde dimdik duracağız ve Allah’ın izni ile bu milleti biz ayıktıracağız. Biz bu tevhidi, bu birliği kıyamet sabahına kadar devam ettirecek olan tek milletiz.”

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL