Kültür-Sanat

Boğazköy’de Camii yenilendi

Sakarya’nın Arifiye ilçesine bağlı Boğazköy Mahallesi’nde 1972 yılında yapılan ve zamanla yetersiz hale gelen eski cami, köylü vatandaşların el ele vererek çalışması sonucu bazı bölümleri yenileniyor. Adapazarı’na 25 kilometre uzaklıkta..

Boğazköy’de Camii yenilendi

Sakarya’nın Arifiye ilçesine bağlı Boğazköy Mahallesi’nde 1972 yılında yapılan ve zamanla yetersiz hale gelen eski cami, köylü vatandaşların el ele vererek çalışması sonucu bazı bölümleri yenileniyor.

Adapazarı’na 25 kilometre uzaklıkta bulunan Boğazköy Mahallesinde bulunan tarihi cami 1972 yılında yapıldı. Cami uzun yıllar sonra mahalle sakinleri ve hayırsever vatandaşların desteği ile restore edilip bazı bölümlerinde onarım yapılıyor.

CAMİ RESTORE EDİLİYOR

Boğazköy Mahallesi Muhtarı Ayhan Ömer Odabaş  camimizin iç düzenlemesine alt kat ısıtıcılar, halılar, kapılar, alt çerçeveler ,klima yapıldı çatı yenilendi şimdi hutbe ve kürsü ahşap oluyor.

BİRLİKTEN GÜÇ DOĞAR

Üskata klima, alt ısıtma dış cephe boyası yapılacak bunlar içinde destek bekliyoruz cami için başka şeyler içinde fikir ve destekleriniz muhtarlık iki derneğimiz spor ve güzelleştirme derneği olarak köyünüzü güzelleştirmeye çalışacağız.

ODABAŞ: “Mahalle sakinlerimizin hepsinden ve hayırsever vatandaşlardan Allah razı olsun. Camimizi yeniliyoruz. Yapımında mahallemizdeki kadın, erkek, genç ve yaşlı herkes işin ucundan tutup emek verdi. Birlik olduktan sonra başarılmayacak hiçbir iş yoktur dedi..

Zafer OMAY / LC Haber Ajansı – Kışlaçay

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL