Kültür-Sanat

Bizim Evde İki Devre izleyicilerle buluştu

2013 yılında vefat eden usta tiyatro oyuncusu Nejat Uygur’un öğrencisi olan Zülfikar Yazgaç; Bizim Evde İki Devre adlı oyunuyla Tuzla’lı tiyatro severlerin beğenisini topladı. Pandemi nedeniyle uzun süredir sahneden uzak..

Bizim Evde İki Devre izleyicilerle buluştu

2013 yılında vefat eden usta tiyatro oyuncusu Nejat Uygur’un öğrencisi olan Zülfikar Yazgaç; Bizim Evde İki Devre adlı oyunuyla Tuzla’lı tiyatro severlerin beğenisini topladı.

Pandemi nedeniyle uzun süredir sahneden uzak kalan tiyatrocular İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin katkılarıyla düzenlenen etkinlikle, Tuzla’da yeniden sahne tozunu yuttular.  Zülfikar Yazgaç’ın kurduğu Züyatro adlı tiyatro grubunun yeni oyunu Bizim Evde İki Devre sanatseverlerle buluştu.

Adından da anlaşılacağı üzere aynı ailenin iki ayrı hayatının anlatıldığı oyunda; İlk perde de çok başarılı bir sporculuk döneminden sonra antrenörlükte dikiş tutturamayan ve ekonomik olarak zorlanan eski bir futbolcunun bir günlük ev hayatı ve aile ilişkileri komik bir şekilde anlatıldı. İzleyenleri kahkahaya boğan sahne sanatçıları oyunun son bölümünde herkesi ağlattı.

Hem ağlatıp hem güldüren ve izleyenlerinden tam not alan oyun Zülfikar Yazgaç, Merih Fırat, Ebru Çömlekçi, Melek İşlek, Tuncay Gençkalan, Tolga Öz ve Asım Ünal tarafından sahnelendi.

Oyun kurgusuyla ve oyunculuklarıyla göz dolduran Bizim Evde İki Devre’ nin yakın tarihte İstanbul dışında ki sanatseverlerle de buluşması bekleniyor.

Oktay UZUN / LC Haber Ajansı – İstanbul

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL