Genel

Binlerce yurttaş birlikte söyledi

Mary Jane grubu, İzmit Kent Meydanı’nda Zafer Bayramı havası estirdi İzmit Belediyesi’nin 30 Ağustos Zafer Bayramı kutlamalarında konser veren ünlü müzik grubu Mary Jane farklı tarzdaki eski şarkıları seslendirerek İzmitlilere..

Binlerce yurttaş birlikte söyledi

Mary Jane grubu, İzmit Kent Meydanı’nda Zafer Bayramı havası estirdi

İzmit Belediyesi’nin 30 Ağustos Zafer Bayramı kutlamalarında konser veren ünlü müzik grubu Mary Jane farklı tarzdaki eski şarkıları seslendirerek İzmitlilere müzik ziyafeti yaşattı. Konserde halka hitap eden başkan Hürriyet, “Bugün Afganistan gibi değilsek Ata’mızın sayesindedir” dedi.

İzmit’te kurulan ve ünü ülke sınırlarını aşan Mary Jane grubu birbirinden güzel coverlarıyla izleyenlerine mükemmel bir akşam yaşattı.

İzmit Belediyesi, 30 Ağustos Zafer Bayramı kutlamaları çerçevesinde ünlü müzik grubu Mary Jane ile İzmitlileri buluşturdu. Zafer coşkusu bando eşliğinde yürürken iyice artan binlerce İzmitli yurttaş, konser öncesinde İzmit Kent Meydanı’nı doldurdu. Ünlü grubun kendi tarzlarında seslendirdiği birbirinden özel, unutulmaz eski şarkıları ve kendi bestelerini keyifle dinleyen İzmitliler güzel bir akşam geçirdi.

İLK ŞARKI BARIŞ MANÇO’DAN

Hit olmuş birçok şarkıyı kendi tarzlarında yeniden düzenleyerek seslendiren, türkülere kendi yorumlarını katan ve kendi şarkılarını halkın beğenisine sunan ünlü müzik grubu Mary Jane, Barış Manço’nun ezbere bilinen şarkısı Dönence ile konserine başladı. Mary Jane’e binlerce müziksever İzmitli eşlik etti. Konser boyunca yüzlerde tebessümün eksik olmadığı 30 Ağustos kutlamasında son 50 yılın en sevilen şarkılarından oluşan müzik dolu özel bir akşam yaşandı.

“CUMHURİYET SAYESİNDE”

Konserde halka hitap eden İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet, “Yine bir zafer ve milli bayram coşkusunu hep birlikte yaşıyoruz. 30 Ağustos, zafere inanların, işgale boyun eğmeyenlerin, direnenlerin günüdür. Bugün biz Afganistan gibi bir ülke olmadıysak ulu önderimizin, Ata’mızın bize kazandırdığı cumhuriyet sayesindedir. Cumhuriyete hep beraber sahip çıkmaz zorundayız. Özellikle gençlerimiz. Bu ülke zorluklarla, kanla, canla kuruldu. Şehitlerimize ve Başkomutanımız Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e bin şükran borçluyuz.

“HEP YOL GÖSTERİCİMİZ”

Her zaman onun ilkeleri bizim ışığımız olacak. Bu ülke ne zaman sıkışsa sarıldığımız devrimleri bizim yol göstericimiz olacak. İç savaşla boğuşan o ülkeler gibi olmamak için bu ilkelere ve devrimlere sımsıkı sarılmalıyız. Gelecek kuşaklara bu ülkenin nasıl kurulduğunu, Atalarımızın nasıl mücadeleyle bu ülkede zaferi kazandığını anlatacağız. Bu vesileyle 30 Ağustos Zafer Bayramı’mız kutlu olsun” dedi.

FİDAN BAĞIŞI

Konser seçiminin neden Mary Jane olduğunun altını çizen başkan Hürriyet, “İzmitliler ile İzmitli kardeşlerimiz bir arada olsun istedik. Yolunuz açık olsun. İyi eğlenceler diliyorum” diye konuştu. Konuşmalarının ardından başkan Hürriyet, Mary Jane grubu üyelerine, orman yangınları sonrası doğayı korumak amacıyla ÇEKÜL Vakfı’ndan satın alınan fidan bağışlarının plaketleri ve üzerinde ‘Mary Jane’ yazılı Kocaelispor formasını takdim etti.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL