Kültür-Sanat Teknoloji

Bilim Adamları ve Mucitler Genel Merkezi çalışmalarına hızlı bir şekilde ara vermeden devam ediyor

Dernek Başkanı Yusuf Uygur, Bilim Adamları ve Mucitler Derneği Genel Merkezinin yapmış olduğu ziyaret ve faaliyetleri başta Sakarya ili olmak üzere Kocaeli ve Düzce ilinin Medyası’nda yayınlanmasını sağladığı ve daha..

Bilim Adamları ve Mucitler Genel Merkezi çalışmalarına hızlı bir şekilde ara vermeden devam ediyor

Dernek Başkanı Yusuf Uygur, Bilim Adamları ve Mucitler Derneği Genel Merkezinin yapmış olduğu ziyaret ve faaliyetleri başta Sakarya ili olmak üzere Kocaeli ve Düzce ilinin Medyası’nda yayınlanmasını sağladığı ve daha çok kişi tarafından okunma ve tanınmasına katkılar sunduğu için başta Ajans Başkanı Levent Candan ve Ajansın Kurumsal Danışman Akif Yener olmak üzere, LC Haber Ajansı‘na teşekkür ziyaretinde bulundu.

Buluş ve icatlar
Karşılıklı fikir alışverişi şeklinde geçen ziyaret de Uygur, ülkemiz de buluş ve icatların daha fazla olmasını, bu insanların önlerinin açılması ve desteklenmesi gerektiğinin altını çizerek, ‘Durduk yere başımıza icat çıkartma‘ denilerek bugünlere geldiğimizi belirtti.

BİMUD’da hedef büyük
Ülkemiz de müthiş beyinlerin olduğuna dikkat çeken Başkan Yusuf Uygur, bu insanların desteklenmesi, ülkemizin kalkınması ve ferağı için el birliği ile çok çalışmamız gerektiğini ifade ederek şöyle konuştu: “Kişisel menfaatin söz konusu olmadığı bu kuruluş, inanıyorum ki ileride sadece Sakarya ve Türkiye’de değil, dünya da büyük bir ses getirecek oluşumların içerisine girecektir. Kısaltması dahi büyük umutlar vaad eden BİMUD, Dünya’nın umudu olmaya şimdiden talip olduğunu göstermektedir. Herkesin kendi alanında çok iyi olmasına özen gösteriyoruz. Yani her işi ehline vermeyi destur edindik. Biz ülkemize ve değerlerine inanıyoruz, bunun için yola çıktık” diye konuştu.

Ajans hakkında bilgi verdi
10 elinde 10 marifet bulunduran, Sakarya’nın Dünya’ya açılan kültür elçisi, aynı zamanda Parapisikolojist, Yaşam Koçu ve Sakarya Büyükşehir Belediyesi Mehteran Şefi olan, LC Haber Ajansı Kurumsal Danışmanı Ünlü sanatçı Akif Yener, Bilim Adamları ve Mucitler Derneği Genel Merkezi‘nin ziyaretten dolayı çok memnun olduklarını belirterek LC Haber Ajansı‘nın faaliyetlerinden söz etti. Yeni kurulan bir ajans olduklarını ve Sakarya için en iyisini yapmayı hedeflediklerini belirten Yener, ajans olarak projelerden bahsederek gelecek adına umutlu olduğunu belirtti. Yener ayrıca; “Henüz yolun başındayız. Pandeminin bir çok sektör ve insanı etkilediği böylesi zor ve meşakâtli bir dönemi, umut ediyorum ki birlik ve beraberlik içinde aşacağız” dedi.

Albümünü hediye etti
Akif Yener, Genel Başkan Yusuf Uygur’a kısaca meslek hayatından söz ederek içinde “Onun Adı Efsane Sakarya“, “Sakaryaspor 50. Yıl Marşı(Bu kalp seninle Sakaryaspor) ve “Ne Aşk Ne Hayat” olmak üzere 5 şarkıdan oluşan maxi sıngle albümünü imzalayarak hediye etti.

Haber ve Foto: Engin KUVEL

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL