Güncel

Belediye’den farkındalık çalışması

Kocaali Belediye İmar ve Şehircilik Müdürlüğü, birim servislerinde farkındalık çalışması amacıyla, ülkemizde yaşanan depremlere ait fotoğraflı duvarlara astı. Yapılan çalışma ile ilgili bilgi veren İnşaat Mühendisi ve İmar Hizmetleri Müdürü..

Belediye’den farkındalık çalışması

Kocaali Belediye İmar ve Şehircilik Müdürlüğü, birim servislerinde farkındalık çalışması amacıyla, ülkemizde yaşanan depremlere ait fotoğraflı duvarlara astı.

Yapılan çalışma ile ilgili bilgi veren İnşaat Mühendisi ve İmar Hizmetleri Müdürü Burak Ergün; Yaptığımız bu çalışmayla birlikte ilçemizde faaliyet gösteren Müteahhit firmalar ve fenni mesullerle farkındalık amaçlıyoruz.
​​​​​​​Malum olduğu üzere ülkemiz 1. deprem kuşağında bir bölge, Amacımız; “müteahhitlerin yaptığı binaları satmak amacıyla yapsa da, yapılan usulsüz ve kanunsuz işlemlerin, hayatımıza nasıl etki ettiğini ve sonrasında üzülenin hep biz olduğunu anlatmaya çalıştık.


Sorumluluk hepimizin
Öte yandan, müteahhit firmalara ve fenni mesullerinden sorumluğu çok olsa da en önemli. Mihenk taşlarından biride teknik personelimizdir. Sahada denetimlerde bulunan personelimiz, hata gördükleri, mevzuat çerçevesinde olmayan inşaatlarda derhal gereğinin yapılması gerektiğini her toplantımızda ifade etsek de işlerinin doğru yapmayan personellerin ne gibi sonuçlara sebep olabileceklerini, bu fotoğraflarla bir kez daha anlatmaya çalıştık” dedi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL