Ekonomi

Belediye ve sendika el sıkıştı

İzmit Belediyesi ile Genel İş Sendikası, TİS’te anlaştı.  İzmit Belediyesi ile DİSK Genel İş Sendikası arasında 15 Ekim’de başlayan toplu iş sözleşmesi görüşmelerinde anlaşma sağlandı. Bilindiği gibi; İzmit Belediyesi ve..

Belediye ve sendika el sıkıştı

İzmit Belediyesi ile Genel İş Sendikası, TİS’te anlaştı. 

İzmit Belediyesi ile DİSK Genel İş Sendikası arasında 15 Ekim’de başlayan toplu iş sözleşmesi görüşmelerinde anlaşma sağlandı. Bilindiği gibi; İzmit Belediyesi ve belediyede örgütlü olan DİSK Genel İş Sendikası Kocaeli Şubesi ile birlikte toplu iş sözleşmesi (TİS) görüşmelerine 15 Ekim 2020 tarihinde başlanmıştı. Aradan geçen süreç işçi lehine gelişti ve anlaşma sağlandı.

İZMİT BELEDİYESİ ADALETİ TESİS EDİYOR
Belediye işçilerinin alın terlerinin karşılığını tam olarak alabilmesi için pek çok toplantıda bir araya gelen İzmit Belediyesi ve Genel İş Sendikası Kocaeli Şubesi arasında, işçilerin yüzünü güldürecek ve sendikayı memnun edecek şartlarda anlaşma sağlandı. İş barışını sağlayacak, ücrette eşitlik getirecek olan toplu iş sözleşmesinin İzmit Belediyesi’nde işçiler arasındaki adaleti tesis etmesi de öngörülüyor.

KHK MAĞDURİYETİ GİDERİLİYOR
Belediye bünyesinde bulunan BEKAŞ ve SARBAŞ işçileriyle el sıkışarak kalktığı toplu iş sözleşmesinin detayları haftaya gerçekleşecek olan imza töreninde açıklanacak. İzmit Belediyesi ve Genel İş Sendikası arasındaki toplu iş sözleşmesinde ayrıca taşeron ve KHK döneminde yaşanan mağduriyetlerin de giderildiği öğrenildi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL