Güncel

Başkan Yüce makamını çocuklara emanet etti

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kapsamında Başkan Ekrem Yüce koltuğu Şehit Bülent Yurtseven İmam Hatip Ortaokulu öğrencisi Ömer Keskin’e devretti. Başkan Keskin, “ Bugün itibariyle Sakarya Büyükşehir Belediye..

Başkan Yüce makamını çocuklara emanet etti

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kapsamında Başkan Ekrem Yüce koltuğu Şehit Bülent Yurtseven İmam Hatip Ortaokulu öğrencisi Ömer Keskin’e devretti. Başkan Keskin, “ Bugün itibariyle Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanlığı’nı devralmış bulunuyorum. Yapacağımız çalışmalarla bu kutsal vatan toprağında var olan cevherleri ortaya çıkarmak istiyoruz ” dedi. Ekrem Yüce ise yarınların en iyi temsilcileri, geleceğin güvencesi olan tüm çocukların bayramını tebrik ettiğini ifade etti.

Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kapsamında başkanlık koltuğunu Ömer Keskin’ e devretti. Şehit Bülent Yurtseven İmam Hatip Ortaokulu Müdürü Mustafa İnan ve okul öğretmenlerinin bulunduğu programda Başkan Keskin, tüm çocukların 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı kutladı. Ekrem Yüce ise temsili Başkan Ömer Keskin’in açıklamalarının ardından bugünün çocuklarının yarının mimarları olduğunu belirterek tüm çocukların 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı kutladı.

“Büyükşehir olarak okullarda tarım alanı kuracağız”

Başkanlık makamında açıklamalarda bulunan Başkan Ömer Keskin, “ Bugün itibariyle Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanlığı’nı devralmış bulunuyorum. Öncelikle yapılan birçok projeyi gönülden tebrik ediyoruz. Eğitim alanında yapılanlar ve yapılacaklar olanlar bizleri heyecanlandırıyor. Sayılacak birçok proje var. Örneğin; İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile Tarım Meslek Lisesi arasında protokol yapıldı. Bizler de okullarımızda tarım uygulama bahçesi yapacağız. İnşallah Büyükşehir Belediyesi olarak bunun gibi projeleri devam ettirmek istiyoruz. Yapacağımız çalışmalarla bu kutsal vatan toprağında var olan cevherleri ortaya çıkarmak istiyoruz” dedi.

Spora verdiğimiz destek artarak devam edecek

Açıklamalarına projelerinden bahsederek devam eden Başkan Keskin, “ İmkan verildiğinde birçok şeyi başarabilecek gençlerimiz var. Örneğin; Şehit Bülent Yurtseven İmam Hatip Ortaokulu bugün baktığımızda iki il şampiyonu görüyoruz. Hafızlık ve zeka oyunlarında ilimizi Türkiye finallerinde temsil edecekler. Gittik, gezdik ve aynı şekilde okul bahçesindeki sahaların yenilenmesiyle farklı branşlarda da şampiyonlukların geleceğine inanıyoruz. Bu doğrultuda tez zamanda bu alanları iyileştirmek ve geliştirmek istiyoruz. Malum Sakaryasporumuzun şampiyonluğa koştuğu bu günlerde bakarsınız şehrimizin takımına sporular yetiştiririz” ifadelerinde bulundu.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL