Güncel

Başkan Yüce: “Çay, kahve sohbetine güzel bir manzara eşlik edecek”

Pamukova Esentepe Park, Büyükşehir işletmesiyle sezonun gözdesi olacak Büyükşehir Belediyesi’nin Pamukova’ya kazandırdığı ilçenin  zirvesindeki Esentepe Park’ın sezon açılışı yapıldı. Başkan Yüce, “Çaylar, kahveler eşliğinde dost sohbetleri yapılan tesisimizde sohbetlere bu..

Başkan Yüce: “Çay, kahve sohbetine güzel bir manzara eşlik edecek”

Pamukova Esentepe Park, Büyükşehir işletmesiyle sezonun gözdesi olacak

Büyükşehir Belediyesi’nin Pamukova’ya kazandırdığı ilçenin  zirvesindeki Esentepe Park’ın sezon açılışı yapıldı. Başkan Yüce, “Çaylar, kahveler eşliğinde dost sohbetleri yapılan tesisimizde sohbetlere bu güzel manzara eşlik edecek. Büyükşehir Belediyesi olarak sosyal belediyecilik anlayışıyla Sakaryalılara hizmet etmeye çalışıyoruz” dedi. Ovayı zirveden gören kafe-restoran hizmetinin verildiği park, BELPAŞ işletmeciliğinde bu yazın gözdesi olacak.

Sakarya Büyükşehir Belediyesi, sosyal tesislerinde yeni sezona hazır ve tam donanımlı yeni bir başlangıç yapıyor. Bu kapsamda, Pamukova ilçesinin gözde mekanı olan Esentepe Park’ta sezon açılışı yapıldı. İşletmesi BELPAŞ tarafından devralınan park, vatandaşların vakit geçirebileceği sosyal donatıları ve Büyükşehir kalitesiyle misafirlerini ağırlamaya başladı. Pamukova’nın eşsiz doğasını, ovasını zirveden gören parkın sezon açılışını Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce ile protokol üyeleri yaptı.

Açılış programına Başkan Yüce’nin yanı sıra AK Parti İl Başkanı Yunus Tever, Pamukova Belediye Başkanı Güven Övün, Geyve Belediye Başkanı Murat Kaya,  Erenler Belediye Başkanı Fevzi Kılıç, Ferizli Belediye Başkanı İsmail Gündoğdu,  Arifiye Belediye Başkanı İsmail Karakullukçu, Sapanca Belediye Başkanı Özcan Özen, Karapürçek Belediye Başkanı Orhan Yıldırım, Akyazı Belediye Başkanı Bilal Soykan, SASKİ Genel Müdürü Yiğit Turan, BELPAŞ Genel Müdürü Osman Çelik, Büyükşehir ve SASKİ bürokratları, ilçe başkanları, muhtarlar, meclis üyeleri ve vatandaşlar katıldı.

“Çay ve kahve sohbetlerine güzel manzara eşlik edecek”

Açılış konuşmasını yapan Başkan Ekrem Yüce, bu parkta vatandaşların çay ve kahve sohbetleri yaparken güzel doğanın tadını çıkaracaklarını belirterek, “Bugün burada Esentepe Sosyal Tesislerimizin sezon açılışını gerçekleştiriyoruz. Vatandaşlarımızın vakit geçirdiği sosyal alanlar bir şehrin olmazsa olmazlarındandır. Böyle alanlar bizlere bir arada yaşamayı, yardımlaşmayı, tanışmayı, öğretir. Demli çaylar, kahveler eşliğinde dost ve arkadaş sohbetleri yapabileceğimiz bir imkân tanır.  Tabi bir de burasının manzarası da bu sohbetlere eşlik eder. Sevdiklerimizle sevincimizi, üzüntümüzü, acımızı, mutluluklarımızı paylaşırız. İnsanların birlikte vakit geçirdiği sosyal alanlar, şehirlerin en temel kuralı olan bir arada yaşama kültürünü görebileceğimiz önemli yerlerdir.” dedi.

“Daha kaliteli ve hesaplı hizmeti sunacağız”

Başkan Yüce, tesis işeltmesini BELPAŞ olarak devraldıklarını ve parkın bundan sonraki süreçte “Bizler de Büyükşehir Belediyesi olarak hemşerilerimizin refah ve huzurunu artırmaya yönelik çalışmalar gerçekleştiriyoruz. Bildiğiniz gibi tesisimizi özel bir firma işletiyordu. Firma ile görüştük, anlaştık ve tesis işletmesinin tekrar BELPAŞ’a geçmesini sağladık. Büyükşehir Belediyemiz iştiraklerinden BELPAŞ bünyesinde Esentepe Sosyal Tesisini artık biz işleteceğiz. Daha kaliteli ve hesaplı hizmet anlayışıyla aileleriniz ve dostlarınızla huzur dolu vakitler geçirebileceksiniz. Sakarya Büyükşehir Belediyesi olarak sosyal belediyecilik anlayışıyla Sakaryalılara hizmet etme amacını taşıyoruz.  Bu sebeple en iyiyi en uyguna sizlere sunma gayreti içerisinde hareket ediyoruz.” diye konuştu.

“Büyükşehir’le sosyal tesisler şahlandı”

Pamukova Belediye Başkanı Güven Övün,  Büyükşehir ve ilçe belediyesi sayesinde sosyal tesislerin önemli bir yol aldığını ifade ederek, “Sosyal tesisler vatandaşımız için çok önemli. 2 yıl önce kültür merkezini şahsi işletmeden belediye bünyesine katarken anladık. Hem ilçe belediyemiz hem de Büyükşehir Belediyemizle sosyal tesislerimiz şahlandı. 2 sosyal tesisimizi de belediye olarak işletmeye başladık. Talepler arttı ve Büyükşehir isteklere yetişti. Pamukova’nın her ihtiyacı için çalışıyoruz. İlçemizdeki bir çok eksiği tamamlamak için projelerimiz var. İlçe meydanı için de Büyükşehir Belediyemizle çalışma yapıyoruz. Bu noktada sayın başkanımız Ekrem Yüce ve Büyükşehir’e teşekkürlerimi sunuyorum.” dedi. Pamukova ovasının kuş bakışı izlendiği, doğanın içindeki Pamukova Esentepe Park, BELPAŞ’ın çok çeşitli, kaliteli ve hesaplı hizmetiyle bu sezonunun gözde mekanı olacak.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL