Güncel

Başkan Sarı: Otizmin farkındayız

Sakarya Ticaret Borsası Başkanı Âdem Sarı, 2 Nisan Otizm Farkındalık günü ile ilgili bir basın açıklaması gerçekleştirdi. Başkan Âdem Sarı 2 Nisan Otizm Farkındalık günü ile ilgili olarak; “Her insan..

Başkan Sarı: Otizmin farkındayız

Sakarya Ticaret Borsası Başkanı Âdem Sarı, 2 Nisan Otizm Farkındalık günü ile ilgili bir basın açıklaması gerçekleştirdi.

Başkan Âdem Sarı 2 Nisan Otizm Farkındalık günü ile ilgili olarak; “Her insan dünyaya farklı özelliklerle gelmektedir. Herkesin kendine has fiziksel, duygusal ve sosyal yapısı vardır. Otizmli çocuklarımız özel çocuklardır. Otizmli bireyler, sosyal ilişkilerde, iletişim kurmada bazı sorunlar ve bilişsel gelişimle alakalı gecikmeler yaşamaktadırlar. Herkes için gerekli olan eğitim ve sağlık gibi nitelikli hizmetler ön yargı ve ayrımcılığa maruz kalmadan otizmli çocuklarımız içinde gereklidir. Erken teşhisle beraber verilen eğitimler, onları toplumsal hayata kazandırmada önemli bir etkendir. Sakarya Ticaret Borsası olarak en değerli projemiz STB Özel Eğitim Merkezi olmuştur. Bu proje ile çocukların sosyal ve kişisel gelişim süreçlerine verdiğimiz destekle hayatlarına dokunmanın mutluluğunu yaşıyoruz.

Farkındalık yaratmak için gönüllülük anlayışı ile yürütülen sosyal sorumluluk projelerinin arttırılması hayata bağlanmalarına ve yaşam kalitelerinin yükseltilmesine katkı sağlayacaktır. Tüm çocuklarımız için daha iyi bir yaşam sağlamak hepimizin görevidir. Bu vesile ile 2 Nisan Otizm Farkındalık Günü’nde otizme dair toplumsal farkındalığın ve duyarlılığın artmasını temenni ediyor; otizmli çocuklarımıza ve ailelerine sağlıklı huzurlu bir ömür diliyorum.” dedi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL