Güncel

Başkan Özen’den, Sapanca’nın Kurtuluş Günü Mesajı

Sapanca Belediye Başkanı Özcan Özen, Sapanca’nın Kurtuluş Günü sebebiyle yayınladığı mesajda vatan sevgisinden söz etti. Sapanca Belediye Başkanı Özcan Özen “Sapanca’mız günümüzden 100 yıl önce bugün, 1921 yılının 22 Haziran’ında..

Başkan Özen’den, Sapanca’nın Kurtuluş Günü Mesajı

Sapanca Belediye Başkanı Özcan Özen, Sapanca’nın Kurtuluş Günü sebebiyle yayınladığı mesajda vatan sevgisinden söz etti.

Sapanca Belediye Başkanı Özcan Özen “Sapanca’mız günümüzden 100 yıl önce bugün, 1921 yılının 22 Haziran’ında özgürlüğüne kavuştu. Sapanca’da yüreği vatan sevgisi ile dolu halkımızın direnciyle, işgalci kuvvetler topraklarımızdan çekildi. Halkımız yaşlısıyla genciyle, kadınıyla işgale karşı kahramanca mücadele etmiş, sonsuza kadar bağımsız ve hür yaşamak uğruna, canlarını feda etmekten çekinmemişlerdir. Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşu böylesi kahramanlık ve yiğitliklerin, vatan için kendisini seve seve feda edenlerin anıları ile doludur. Saygıdeğer hemşerilerim, hak ve hürriyetten yoksun toplumların hayatta kalmaları ve yaşamaları mümkün değildir. Bu nedenle, bizlere ve gelecek nesillere düşen en önemli görev. Bize emanet edilen bölünmez bütünlüğü savunmak, iç ve dış tehditlere karşı her daim uyanık olmaktır.  Bu duygu ve düşüncelerle, aziz vatanımızın kurtuluşu için canları pahasına kahramanca mücadele veren. Başta Cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere ebediyete intikal eden tüm şehit ve gazilerimizi rahmet ve şükranla yâd ediyorum. Bu vesile ile tüm hemşerilerimizin bu anlamlı Sapanca’mızın kutlu yıl dönümünü en kalbi duygularımla kutluyorum” ifadelerini kullandı.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL