İlçeler

Başkan Özen, ‘’Sapanca sanat ve kültürde de ivme kazandı”

Sapanca Belediye Başkanı Özcan Özen, ilçe sanat ve kültür hayatına yapıtlarıyla katkı sunan yazarlara destek sunuyor. Bu bağlamda, geçtiğimiz günlerde şiirlerini kitaplaştıran Sapanca Bld. eski Kültür Müdürü Cemal Karaağaç’ı makamında..

Başkan Özen, ‘’Sapanca sanat ve kültürde de ivme kazandı”

Sapanca Belediye Başkanı Özcan Özen, ilçe sanat ve kültür hayatına yapıtlarıyla katkı sunan yazarlara destek sunuyor. Bu bağlamda, geçtiğimiz günlerde şiirlerini kitaplaştıran Sapanca Bld. eski Kültür Müdürü Cemal Karaağaç’ı makamında kabul eden Başkan Özen, Karaağaç’ı kitabı için kutladı.

Ön koşulsuz destek!

Sapanca İlçesi için ürettiği sanatsal metinleri takdir eden ve devamını da Yazar Cemal Karaağaç’ dan isteyen Başkan Özcan Özen, kitapta yer alan ve özellikle Sakarya ve Sapanca için yazılmış ‘Güz Faytonları’ adlı şiir ile diğer şiirleri de beğeniyle okuduğunu belirterek, Sapanca için sanatsal ve kültürel değer taşıyan her üretime herhangi bir ön koşulsuz destek sunulacağını belirtti.

Sapanca sanat ve kültürde de ivme kazandı

Sapanca İlçesi’nin süs bitkiciliği, turizme yönelik etkinlikler ve el sanatları gibi festivaller ve diğer sanatsal/kültürel kurslarla yeni bir ivme kazandığından söz eden Sapanca Belediye Başkanı Özcan Özen, ‘’Karaağaç gibi yazarlar ve Sapanca için değer üreten sanat/kültür insanlarıyla samimi temaslar kurmanın ve bu kişileri desteklemenin ilçe kültür ve sanat hayatına büyük katkılar sunacağını’’ ifade etti.

Karaağaç’dan Başkan Özen’e içten teşekkür…

Şiir kitabına gösterdiği ilgi bağlamında Başkan Özen’e teşekkür eden Karaağaç, Sapanca için deneme, öykü, roman, fotoğraf ve tarihsel araştırma gibi yapıtlarını da yayımlama sırasına aldığını belirterek, önümüzdeki aylar ve yıllarda ilçenin görsel hafızası yanında, sanatsal, kültürel ve yazınsal hafızası için değerle üretmeye devam edeceğini açıkladı.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL