Güncel

Başkan Mehmet Erdoğan’dan Ramazan ayı mesajı

DEVA Partisi Sakarya İl Başkanı Mehmet Erdoğan, “11 ayın sultanı, rahmet, bereket ve mağfiret ayı olan bir Ramazan ayına daha ulaşmanın huzur ve mutluluğunu hep birlikte yaşamayı, ramazan ayının, ülkemiz..

Başkan Mehmet Erdoğan’dan Ramazan ayı mesajı
DEVA Partisi Sakarya İl Başkanı Mehmet Erdoğan, “11 ayın sultanı, rahmet, bereket ve mağfiret ayı olan bir Ramazan ayına daha ulaşmanın huzur ve mutluluğunu hep birlikte yaşamayı, ramazan ayının, ülkemiz için birlik ve beraberliğe, islam âlemi ve tüm insanlık için sevgi, barış ve kardeşliğe vesile olmasını diliyorum.” derken, Ramazan sofralarını zam yangınlarının gölgelediğini, pahalılık ve halkın yoksullaştığı bu dönemin, hafızalardan silinmeyeceğini, unutulmayacağını.” ifade etti.
 
“RAMAZAN AYINA GİRERKEN ZAM AÇIKLIYORLAR!”
Gübre, tohum, ilaç, mazot, doğalgaz, ambalajlama, nakliye ve kira gibi tüm giderlerde olağanüstü artışların yaşandığını belirten Erdoğan, “Ramazan ayına girerken 1 Nisan şakası gibi zam açıklıyorlar. Yılbaşında % 25 ve bugün konuttaki doğalgaza % 35 zam ile 3 ay sonunda birleşik zam oranı % 69 oldu. Ramazana girerken toz şeker zamlandı.  2021’de 5 TL olan ve bugün açıklanan % 30 zam oranı ile toz şeker  kilosu bugün 18 TL’ye yükseldi. Et ve Süt Kurumu, et fiyatlarına yüzde 48 zam yaptığını duyurdu. Karın doyurmak her geçen gün zorlaşıyor.  İthalata dayalı tarım sistemi iflas etmiştir. İktidarın tarımı ihmal etmesi sebebiyle tarım ürünleri ve gıda konusundaki bağımlılığımız, deyim yerindeyse milli güvenlik meselemize dönüşmek üzeredir. Pazarda, marketlerde fiyatlar el yakıyor. Milletimiz iftar ve sahur  sofralarını bu zamların gölgesinde kurmaya çalışacaktır. Ramazan’ı millete zehir etmeye çalışıyorlar. Dolar rezervi olmayınca, enflasyon çığ gibi büyüyor. İktidar 130 Milyar doları cayır cayır yaktı. Dolar kurundaki artış tamamen, Merkez Bankasına piyasa koşullarına uygun olmayan akıl dışı, bilim dışı verilen talimatlarla gerçekleşti. İktidarın ekonomide, hukuk, adalet, yargı ve yasamadaki başarısız uygulamaları ve iktidara duyulan güvenin iyice azalması sonucu, ülkemizde zam yangınları devam ediyor. Ama yine de akıl sağlığımızı, beden ve ruh sağlığımızı korumak zorundayız. Bu pahalılık ve halkın yoksullaştığı bu dönem, hafızalardan silinmeyecek, ülkemizin yakın tarihinde asla unutulmayacaktır. DEVA Partisi olarak çözümlerimiz ve eylem planlarımız hazır. DEVA Partisi olarak eylem planlarımızı yarınlarımıza güvenle bakmak amacıyla hazırladık. Kısa ve orta vadede neler yapacağımızı, yapısal sorunların yapısal çözümlerini belirledik. Biz, her vatandaşımızın sağlıklı, güvenli, yeterli ve dengeli beslenmesini sağlamayı hedefliyoruz. Üreterek zenginleşen, bir Türkiye hayal ediyoruz. Bunun için liyakatli kadrolar, eylem planlarımız ve çözümlerimiz ile hazırız.” dedi.
“RAMAZAN AYI SEVGİ, BARIŞ VE KARDEŞLİĞE VESİLE OLSUN”
DEVA Partisi Sakarya İl Başkanı Mehmet Erdoğan, Sakaryalı hemşehrilerimizin Ramazan-ı Şerifi’ni en içten dileklerimle tebrik eder, inanmanın, düşünmenin, inancın güzelliğini yaşayacağımız sabır dolu, huzurlu, güzel günler temenni ederken, ibadetinizin makbul, dualarınızın kabul olduğu, yüreğinizden kopan yardımlarınızın yerini bulduğu ve ailelerimizle birlikte huzurla yaşamayı dilediğimiz  ramazan ayının, ülkemiz için birlik ve beraberliğe, islam âlemi ve tüm insanlık için sevgi, barış ve kardeşliğe vesile olmasını diliyorum.” dedi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL