Güncel

Başkan HÜRRİYET; İzmit Çarşı’yı KOTO’da anlattı

İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet, Kocaeli Ticaret Odası’nı ziyaret ederek, yerel kalkınmayı güçlendirmek amacıyla hayata geçirilecek olan İzmit Çarşısı projesinin detaylarını anlattı. İzmit Belediye Başkanı Hürriyet, üreticinin ücretsiz olarak..

Başkan HÜRRİYET; İzmit Çarşı’yı KOTO’da anlattı

İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet, Kocaeli Ticaret Odası’nı ziyaret ederek, yerel kalkınmayı güçlendirmek amacıyla hayata geçirilecek olan İzmit Çarşısı projesinin detaylarını anlattı.

İzmit Belediye Başkanı Hürriyet, üreticinin ücretsiz olarak dükkan açabileceği ve yaşanılan zorlu süreçte esnafa destek olacak olan İzmit Çarşısı projesinin detaylarını, Kocaeli Ticaret Odası Başkanı Necmi Bulut ve yönetimi ile paylaştı. Başkan Hürriyet’e ziyaretinde Başkan Yardımcısı Nurettin Bulut, Meclis Üyeleri Ertuğrul Malkoç ve Mehmet Baştürk ile Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürü Sinem Gülenç eşlik etti.

17 BİN ÜYELİ GOOD4TRUST
Başkan Hürriyet, “Pandemi ile birlikte internetten alışverişin yaygınlaştığı bir dönemdeyiz. Yerel kalkınma için esnafın tek başına bir şeyler yapması çok zor. Bir süre önce başladığımız ve altyapısını tamamladığımız, 9 Şubat’ta faaliyete sokacağımız İzmit Çarşısı ile üreticileri ve tüketicileri bir araya getireceğiz. Şu anda 17 bin üyesi olan Good4Trust ile işbirliği içerisinde İzmit Çarşısı projesini hayata geçiriyoruz. Doğal üretimin desteklenmesi ve satış ağının genişletilmesi amacıyla kurulmuş bir platform. Biz de bu sisteme entegre olduk ve büyüttük” dedi.

“KREDİ KARTI KESİNTİSİ YOK”
Başkan Hürriyet konuşmasını şöyle sürdürdü: “İlk etapta kooperatifimizde ve İZMEK’te üreten kadınlarımızın satış yapabileceği, e- ticaret imkanı sağlamak istedik fakat sonra bunu daha da büyütmeye karar verdik. Şimdi biz bunu esnafı, çiftçiyi, tüm kooperatifleri ve yerel üreticiye hizmet sunanlar da dahil herkes bu sistemin içerisine rahatlıkla girebilir hale getirdik. Bu halkayı büyüttük. Pandemide doğal ürüne, üretime yatkınlık arttı. Üretici ve satıcı artık daha çok dijital platformlarda yer almaya çalışıyor. İzmit Çarşısı’nın diğer dijital pazarlama platformlarından bir farkı var. Kredi kartı kesintisi yok, dükkan kirası yok.

“ÜRETİCİYE GEREKLİ EĞİTİM VERİLECEK”
Platformda bir konsey var ve bu konsey tarafından üç satıcı profili belirlenmiş. Sırasıyla niyetli, azimli ve adil üretici olarak adlandırılıyorlar. Niyetli üretici yüzde 7, azimli üretici yüzde 5, adil üretici ise yüzde 3’lük bir kesintiye uğruyor. Aynı gün teslim noktasında da çalışmalarımız devam ediyor. Bizler üreticilere sistemle alakalı gerekli eğitiminlesin tamamını vereceğiz. Bölgesel kalkınma adına, esnafımızın bu zorlu süreci daha kolay atlatması adına İzmit Çarşısı’nın uzun vadede başarılı olacağına inanıyoruz”

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL