Güncel

Başkan Hasan Alişan Hodri Meydan dedi!

Sakarya Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği Başkanı Hasan Alişan, yeni bir dönemin başlangıcında olduklarını belirterek yapılacak olan faaliyetlere ilişkin basın toplantısı düzenledi. 40. Olağan Genel Kurulu’nun ardından yeni bir dönemin..

Başkan Hasan Alişan Hodri Meydan dedi!

Sakarya Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği Başkanı Hasan Alişan, yeni bir dönemin başlangıcında olduklarını belirterek yapılacak olan faaliyetlere ilişkin basın toplantısı düzenledi.

40. Olağan Genel Kurulu’nun ardından yeni bir dönemin başlangıcına girildiğini kaydeden Başkan Hasan Alişan ve Yönetim Kurulu Üyeleri, düzenledikleri toplantı ile yapılmış ve yapılması planlanan proje ve faaliyetler hakkında bilgilendirmelerde bulundular.

Bilgisayar ortamında slayt gösterisi ile bilgilendirme amaçlı açıklamalar yapan Başkan Alişan, bir kısım projelerde Türkiye genelinde ilk olduklarını kaydederek düzenledikleri kurs ve seminerler ile iş gücüne katkılarının giderek artacağına işaret etti ve esnafın daha bilinçli, plan ve program dahilinde iş yürütmesi adına gerekli olan ne varsa o hâl üzere çalışmalarını aralıksız sürdüreceklerini söyledi.


Alişan meydan okudu

“Bizim muhatabımız esnaftır, biz sadece esnafa hesap veririz!” diyerek adeta meydan okuyan Başkan Alişan, kendisi hakkında bir kısım yerlerde arkadan iş çeviren ve olur olmaz konuşan kişilere yönelik,” Ben buradayım, varsa bir sözünüz açıkça söyleyin. Kanun dışı bir iş yaptığımı söyleyen de varsa Adliye Sarayı’nın adresi belli, gidin kardeşim; eğer ben sizin dediğiniz gibiysem şikayet edin beni. 30 yıldır başkanlık görevini icra ediyorsam, üyelerin teveccüh etmesinden ve başarılı iş yapmamızdan dolayıdır. Kimse bu saatten sonra boş konuşmasın, arkamızdan dalavere yaparak yalan dolan iş çevirmeye de kalkışmasın.” dedi.

SESOB Başkanı Hasan Alişan, düzenledikleri bilgilendirme toplantısı sonrası basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

‘Ada Hayat Projesi’ hakkında sorulan soru üzerine konuşma yapan Başkan Alişan, “Ada hayat projesinin Sakarya için ciddi bir proje olduğunu özellikle vurgulamak istiyorum. Ada hayat projesi son derece önemli. Bir de burada yüzde 97 küsürlük toplumsal uzlaşı var. Yani yüzde 97’lik bir uzlaşma varken, hakikaten 1-2 kişinin yüzünden projenin ölmemesi, yok olmaması lazım. Onun için biz gönülden, fiilen de fiziken de destekliyoruz. Bir şey yapmak gerekiyorsa önce biz gideriz, biz yaparız.” dedi.

Sakarya için çok önemli bir proje

Projenin genişletilmesi vurgusunu yapan Alişan, “Bu tür ticaret merkezlerinin yapımında kiracılar hep ön plana çıkarlar. Oysaki muhatap mülkiyet sahibi olanlardır. Risk olmadan, fedakârlık olmadan büyüme olmaz, gelişme olmaz. Herkesin risk alması lazım. Bu projenin doğru olduğuna yüzde 97’lik kesim onay vermiş. Onun için biz bunu desteklediğimizi ifade ediyoruz. Hatta bunun yetersiz olduğunu söyledim. Katlı pazara doğru kayması lazım, büyümesi lazım.” ifadelerini kullandı.

SESOB olarak biz de gönüllü talibiz

Projenin hızla bitirilmesinin gereğine de değinen Alişan; “Projede sadece belediyeye topu atmamak gerekir, eğer ortada hepimizi kapsayan ortak bir mesele var ise, birlikte hareket edip meseleyi çözmemiz lazım diye düşünüyorum. Onun için belediyenin Ada Meydan projesindeki yapmış olduğu faaliyetleri sonuna kadar desteklediğimi ifade ediyor ve hızlı bir şekilde devam etmesini diliyorum. 15 aylık bir süre konuldu. Hepimiz biliyoruz ki belediye seçimlerine 2 yıllık bir süreç var. Onun için bir an önce bunu sonlandırmamız lazım. Mesele artık belediyeden çıktı. Bizim meselemiz haline geldi. Eğer şehre katkısı var ise ki ben var olduğunu iddia ediyorum, belediyeden yani siyasetten arındırarak bu işe sahip çıkmamız gerekir. Ben bu işte gönüllü olarak, ferdi olarak, bu işin içerisinde yer almaya da talip olacağımı söyleyebilirim.” ifadelerine yer verdi.

 Engin Kuvel/LC Haber 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL