Güncel

Başkan DEMİR: “Biden’i şiddetle kınıyoruz”

ABD Başkanı Biden’in 1915′ te yaşanan acı olayları ‘soykırım’ olarak nitelemesini kabul etmediklerini dile getiren Osmanlı Ocakları 1299 Sakarya İl Başkanı Mehmet Demir; “Türk milletinin tarihe veremeyeceği hiç bir hesap..

Başkan DEMİR: “Biden’i şiddetle kınıyoruz”

ABD Başkanı Biden’in 1915′ te yaşanan acı olayları ‘soykırım’ olarak nitelemesini kabul etmediklerini dile getiren Osmanlı Ocakları 1299 Sakarya İl Başkanı Mehmet Demir; “Türk milletinin tarihe veremeyeceği hiç bir hesap yoktur. Ülkemizi ve milletimizi asılsız söylemlerle karalama altına alanlar dönüp önce kendi tarihlerinle bakarsa yaptıkları katliam ve sömürüyle bugünlere geldiklerini görmek zor olmayacaktır. Biden’in söylemlerini şiddetle kınıyoruz” dedi.

ABD Başkanı Biden’in bugünkü açıklamaları ile ‘sözde ermeni’ soykırımı yalanına destek veren tarihi gerçeklikten ve değerlendirmeden yoksun söylemlerini, PKK, PYD terör örgütü ağzı ile beyan etmektedirler” diyen Başkan Demir; “Burada PKK terör örgütü ile Ermenistan’ ın Sevr üzerindeki hayalleri kesişmektedir. Tarih bugünün en büyük yol göstericisidir. Uluslararası ilişkilerde yandaşlık kabul edilemez. Türkiye’nin çıkarı milli Türk politikasıdır. Güçlü özgür ve bağımsız, üreten Türkiye’dir. İçindi bulunduğumuz sorunları; sağduyulu soğukkanlı milli politikalar ile tarihi gerçeklerle, bilimin ışığında, özgür ve bağımsız Türk Milleti aşacaktır” diye konuştu.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL