Spor

Başkan BÜYÜKAKIN’dan amatöre tam destek

Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın, “Amatör spor için aralıksız, durmadan, arı gibi çalışacağız” dedi. Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın, Kocaeli Amatör Spor Kulüpleri Başkanı Murat Aydın ve Yönetim..

Başkan BÜYÜKAKIN’dan amatöre tam destek

Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın, “Amatör spor için aralıksız, durmadan, arı gibi çalışacağız” dedi.

Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın, Kocaeli Amatör Spor Kulüpleri Başkanı Murat Aydın ve Yönetim Kurulu üyelerini makamında konuk etti. ASKF’nun 35. yılını bir kez daha tebrik eden Başkan Büyükakın, nazik ziyaretleri için Aydın ve beraberindeki heyete teşekkür etti.
Başkan Büyükakın, “Büyükşehir Belediyesi olarak amatör sporumuzun her zaman yanında olduk, olmaya devam ediyoruz. Tesisleşme sürecimizi titizlikle sürdürürken yeni projelerimiz için de adımlarımızı atıyoruz” dedi.

“ASKF ÇOK ÖNEMLİ BİR MİSYONA SAHİP”
“ASKF yönetimi başta olmak üzere amatör spora hizmet etmiş nice güzel insanlar var” diyen Başkan Büyükakın, “Ahirete intikal etmiş, gençlik aşığı büyüklerimize ve kardeşlerimize Allah’tan rahmet dilerim. Büyükşehir Belediyesi ve ASKF olarak amatör spora hizmet etmeye aralıksız, durmadan, arı gibi çalışarak devam edeceğiz” diye konuştu. 35 yıl önce uluslararası düzeyde rekabet edecek tesisleşmeyi sağlamak için yola çıkan ASKF’nin çok önemli bir misyona sahip olduğunu da ziyaret nedeniyle dile getiren Başkan Büyükakın, “Kocaeli’nde ki amatör sporun enerjisine ve neslimize dönük katkısı için bir kez daha sizlere şükran borçluyuz. Hep birlikte sporun bir branşıyla ilgilenmek isteyen her bir vatandaşımıza imkân sağlamak için daha fazla gayret göstereceğiz” dedi.

“EMEKLERİNİZ BİZLERE ENERJİ VE GÜÇ VERİYOR”
ASKF Başkanı Murat Aydın ise, “Gerek kulüplerimize gerekse tesisleşme de attığınız adımlarla bizlere destek sağlıyorsunuz. Amatör takımlarımızın gençliğe hizmet etmesi için ürettiğiniz her proje bizi gururlandırıyor. Şehrimizde takımlarının tesisleşmesi, olimpiyat sporcularının yetişmesi ve bunun yanında sporcu dostu kenti olmasında ki çok büyük emekleriniz bizlere enerji ve güç veriyor. Tahir Başkanım, bugüne kadar amatör spor için çok çalıştık, bundan sonra da sizden aldığımız büyük vizyonla daha çok çalışmaya, gayret etmeye tüm yönetimimizle devam edeceğiz. Kocaeli, tüm amatör sporlarda ülkemize örnek yapısıyla dikkat çekmektedir. Burada ki her tüm başarılarımızın, diğer kentlere örnek olacağına da inanıyorum” ifadelerini kullandı.

“TÜRKİYE’DE ÖRNEK OLMAYA DEVAM EDECEKSİNİZ”
“Amatör sporun destekçisi olmak bizlerin önemli görevlerindendir” diyerek ASKF yöneticileriyle görüş alışverişine devam eden Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın, “ASKF, artık daha büyük vizyonlara açılmalıdır. Bunu yapabilmek için de her türlü yetkinliğe sahiptir. Yönetim olarak çok önemli işler yaptığınızı biliyorum. İnşallah ürettiğiniz projelerle Türkiye’de örnek olmaya devam edeceksiniz” diye konuştu. Kocaeli’nin su sporlarında çok önemli bir konuma geleceğini de sözlerine ekleyen Başkan Büyükakın, “Gençlere destek olmak, onların beklentilerine cevap vermek için yoğun bir çaba içerisindeyiz. Bunlardan bir tanesi de su sporlarına ağırlık vererek de göstereceğiz. Körfezimiz, büyük şampiyonalara ev sahipliği yapacak güzelliğe sahip. Bu noktada ki altyapımızı daha da güçlendirdiğimiz de hep birlikte gurur duyacağımız işlere imza atmış olacağız” dedi.

“KOCAELİ, SPORDA BİR MARKADIR”
“ASKF olarak genlere destek olmak için onlara öncelikle değer veriyor, daha sonra beklentilere dönük adımları Büyükşehir Belediyemizin liderliğiyle atıyoruz” diyen ASKF Başkanı Murat Aydın, “Bizler çocuklarımızı ve gençlerimizi dinliyor, anlıyor ve yol açarak geleceğe hazırlıyoruz. Bunu bugüne kadar başardığımıza yürekten inanıyorum. Daha büyük vizyonlar için de kendimize güveniyoruz ve bu yolda gereken tüm adımları atmak içinde yönetimimizle yol alacağız. Kocaeli, sporda bir markadır. Salon sporlarından açık alandaki tüm branşlara kadar çok güçlü bir gençlik kaynağına sahiptir. Bizler de bu noktada daha güçlü ve büyük adımlar atmak için yol haritamızı belirledik. Büyükşehir Belediye Başkanımızın bize yüklediği büyük vizyonla hareket edeceğiz. Bununla birlikte gerek şehrimize gerekse ülkemizin tüm kentlerine bu vizyonu taşımak için büyük gayret göstereceğiz” dedi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL