İlçeler

Başkan Ahmet ACAR: “Sevimli Dostlarımızın yeni yaşam alanı hayırlı olsun”

Başkan Acar “Sevimli Dostlarımız için hazırladığımız ‘Sevimli Dostlar Geçici Hayvan Barınağı ve Rehabilitasyon Merkezi’ hayırlı olsun” dedi. Kocaali Belediyesi tarafından 5000 m² alanda üzerine inşa edilen “Sevimli Dostlar Geçici Hayvan..

Başkan Ahmet ACAR: “Sevimli Dostlarımızın yeni yaşam alanı hayırlı olsun”

Başkan AcarSevimli Dostlarımız için hazırladığımız ‘Sevimli Dostlar Geçici Hayvan Barınağı ve Rehabilitasyon Merkezi’ hayırlı olsun” dedi.

Kocaali Belediyesi tarafından 5000 m² alanda üzerine inşa edilen “Sevimli Dostlar Geçici Hayvan Barınağı ve Rehabilitasyon Merkezi”nde inşaat ve çevre düzenleme çalışmaları tamamlandı.

Barınağın İsmi vatandaşlarımız tarafından verildi
Katılımcı belediyecilik örneği ile Geçici Hayvan Barınağı ve Rehabilitasyon Merkezi’nin isminin vatandaşlar tarafından belirlendiğini aktaran Kocaali Belediye Başkanı Ahmet Acar; “İlçemizin önemli sorunlarından biri olan hayvan barınağında çalışmalarımız tamamlandı. Biz alışıla gelen bir isim yerine vatandaşlarımızın belirlediği bir isim vermek istedik. Kurumuzun resmî web sitesinde duyurusunu yaptık. Yeni Barınağın isim çalışması, 3 bin kişinin katıldığı anket sonucu %60 oranla “Sevimli Dostlar Geçici Hayvan Barınağı ve Rehabilitasyon Merkezi” olarak belirlendi.

Açılışa hazır
Sözlerine devam eden Başkan Acar; “Tesisimizde çalışmalar tamamlandı. İnşallah kısa bir zamanda açılışını gerçekleştireceğiz. Gelen misafirlerimiz için oldukça nezih ve ferah bir ortam oluşturduk. Tesisimiz, sadece sevimli dostlarımın rehabilite edildiği bir alan olarak ifade edilmesini istemiyoruz. İçinde çeşitli meyvelerin olduğu, eğitim alanlarının olduğu bu tesis aynı zamanda çocuklarımıza hayvan sevgisini aşılayacak olduğumuz, misafire özelliği taşıması en büyük arzumuzdur” şeklinde konuştu.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL