Genel

Başkan Adem Sarı’dan afetle ilgili geçmiş olsun mesajı

Karadeniz Bölgesinde yaşanan sel felaketi nedeniyle Sakarya Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Adem Sarı afetle ilgili şu açıklamalarda bulundu. Yönetim Kurulu Başkanı Adem Sarı; “Ülkemizde son günlerde yaşanan yangınlar sonrası,..

Başkan Adem Sarı’dan afetle ilgili geçmiş olsun mesajı

Karadeniz Bölgesinde yaşanan sel felaketi nedeniyle Sakarya Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Adem Sarı afetle ilgili şu açıklamalarda bulundu.

Yönetim Kurulu Başkanı Adem Sarı; “Ülkemizde son günlerde yaşanan yangınlar sonrası, şimdide Kastamonu, Bartın Sinop illerimizde yaşanan sel felaketi millet olarak bizleri derinden üzmüş, yaşanan felaketin boyutu ve görüntüleri yüreğimizi yakmıştır. Yaşanan sel felaketinden etkilenen tüm vatandaşlarımıza geçmiş olsun dileklerimi iletiyor, hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allahtan rahmet diliyorum. En büyük temennimiz can kayıplarının artmamasıdır.” ifadelerini kullandı.

Başkan Adem Sarı “Yaşadığımız iklim değişiklikleri her gün sıklığını ve etkisini arttırarak yeni bir felakete neden olmaktadır. İklim krizi şu an dünyanın en öncelikli problemleri arasında. Yaşanan felaketlerin birinin bıraktığı izler silinmeden üstüne yeni bir felaket ekleniyor. Bu nedenle artık ülkemizde Afet Risk Yönetimi Stratejisiyle birlikte İklim Değişikliği İle Mücadelede Acil Eylem Planlarına ihtiyacımız var. İçinden geçtiğimiz bu zor günlerden bir an önce gerekli tedbirleri alarak yaralarımızı birlikte saracağız”. dedi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL