Güncel

Başkan ACAR: “Bizim yüzümüz gülmesi için, önce onların yüzü gülmeli…”

Başkan Acar,” Belediye şirketimizde çalışan personellerimizin yüzü gülerse bizde güleriz” dedi. Kocaali Belediye Başkanlığı, Hizmet-İŞ Sendikası Sakarya Şube Başkanlığı, Kocaali Belediyesi Sosyal Hizmetler LTD. ŞTİ tarafından Toplu iş Sözleşmesi İmzalandı…

Başkan ACAR: “Bizim yüzümüz gülmesi için, önce onların yüzü gülmeli…”

Başkan Acar,” Belediye şirketimizde çalışan personellerimizin yüzü gülerse bizde güleriz” dedi.

Kocaali Belediye Başkanlığı, Hizmet-İŞ Sendikası Sakarya Şube Başkanlığı, Kocaali Belediyesi Sosyal Hizmetler LTD. ŞTİ tarafından Toplu iş Sözleşmesi İmzalandı. İmza törenine Kocaali Belediye Başkanı Ahmet Acar’ın yanı sıra Hizmet-iş Sakarya Şube Başkanı Mesut Gökdemir, Belediye Başkan Yardımcıları, Sendika Temsilcileri ve Belediye Personelleri katıldı. Yapılan Sözleşme ile Personeller, yüzde 30 zam ve sendikal haklar almaya hak kazandı.

İmzamız, işçinin kararıdır
2 yıl süre ile geçerli olacak toplu iş sözleşmemiz hayırlı olsun diyen Hizmet-İş Sendikası Sakarya Şube Başkanı Mehmet Mesut Gökdemir yaptığı konuşmada; “696 KHK ile kadroya geçen üyelerimizin o günden bugüne maddi haklarında kayıplar meydana geldiğini ve mağduriyet yaşadıklarını her fırsatta dile getirdik. Yeni sözleşmeler ile bu kayıpların giderilmesi gerektiğine inanıyor ve bunun için çaba göstermeye devam edeceğimizin altını çiziyorum. Kocaali Belediyesinde Başkan Yardımcılarımız, Sendika Temsilcilerimiz ve Şirket Müdürümüzle Toplu İş Sözleşmesi müzakerelerimizi titiz bir şekilde sürdürdük. Hamdolsun ki; bugün Kocaali Belediyesi ile anlaşmaya vararak Toplu İş Sözleşmesini imzalıyoruz. İmzamız işçimizin kararıdır anlayışıyla müzakere kültürü ve nezaket içinde sonlandırdığımız bu toplu iş sözleşmesi, Belediye personellerimiz için hayırlara vesile olmasını diler, Çok kıymetli Belediye Başkanımız Ahmet Acar’a teşekkür ederim” dedi.

Emekçi kardeşlerimizin her zaman yanındayız
İşçi kardeşlerimizin her zaman yanındayız diyen Kocaali Belediye Başkanı Ahmet Acar;Kanun Hükmünde Kararname (KHK) ile Belediye şirketimizde sürekli işçi kadrolarında istihdam ettiğimiz emekçi kardeşlerimiz için bugün Toplu İş Sözleşmesi imzalıyoruz. Çok şükür, Belediyemizin imkanları dahilinde güzel bir sözleşme oldu. Bizim her zaman ifade ettiğimiz gibi “Emekçi kardeşlerimizin yüzü gülerse bizde güleriz” Çünkü; Arkadaşlarımızın her zaman yaptığı işi Millete ve Vatan’a hizmet şuuru ve bilinci ile yaparlarsa, ki; o niyetle yaptıklarına hiç şüphemiz yoktur, genel hizmetler anlamında sorunlarımız o kadar azalır, kamu kaynaklarını en verimli şekilde kullanılır. Bu vesile ile arkadaşlarımızın yararlandığı TİS’in hayırlara vesile olmasını Cenab-ı Allah’tan niyaz eder, her birine işlerinde kolaylıklar dilerim” ifadelerini kullandı.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL