Güncel

AYDIN: “Ne acıdır ki tarihine ve  geçmişine saldırandır”

Makina Mühendisleri Odası Sakarya İl Temsilciliği Yürütme Kurulu Başkanı Salim Aydın; 28 Mayıs 2021 Cuma günü yapılan Ayasofya Camii’ndeki etkinlik programında Üsküdar Yıldırım Beyazit Camii eski İmam Hatibi Mustafa Demirkan..

AYDIN: “Ne acıdır ki tarihine ve  geçmişine saldırandır”

Makina Mühendisleri Odası Sakarya İl Temsilciliği Yürütme Kurulu Başkanı Salim Aydın; 28 Mayıs 2021 Cuma günü yapılan Ayasofya Camii’ndeki etkinlik programında Üsküdar Yıldırım Beyazit Camii eski İmam Hatibi Mustafa Demirkan yaptığı konuşma hakkında;  “Barış , Kardeşlik ve Hoşgörüyü öğütleyen İslam Dininin temsilciliğini yapanlar; Ne acıdır ki tarihine ve  geçmişine saldırandır” dedi. 

28 Mayıs 2021 Cuma günü yapılan Ayasofya Camii’ndeki etkinlik programında Üsküdar Yıldırım Beyazit Camii eski imam hatibi Mustafa Demirkan yaptığı “Bu ve bu gibi mabedlerin mabed olarak kalması için inşa edilmiştir. Öyle bir zaman geldi ki bir asır gibi bir zaman içinde ezan ve namaz yasaklandı ve müze haline çevrildi. Bunlardan daha zalim ve kafir kim olabilir. Yarabbi bir daha bu zihniyetin bu ümmetin başına gelmesini  mukadder buyurma” şeklinde bir konuşmaya yer vermiştir. Ne yazık ki bu konuşma, Sayın Cumhurbaşkanının, Sayın Cumhurbaşkanı Yardımcısının, Sayın TBMM Başkanının  da bulunduğu bir ortamda gerçekleşmiştir. Daha Önce de benzer içerikte bir konuşmayı Ayasofya açılışında Diyanet İşleri Başkanı  Prof. Dr. Ali Erbaş da yapmış idi. Cumhuriyetimizin Kurucusu Gazi  Mustafa Kemal Atatürk’e açık bir saldırı ve hakaret maksadıyla söylendiği aşikar olan bu sözlerin sahibini şiddetle kınadığımızı ifade etmek isteriz. Kişisel düşüncelerin ifade edilmesi dışında kalan; kamu kurumlarında, kamuya açık etkinliklerde, devleti temsil eden kamu görevlilerinin; Kamu görevlisi olmasalar bile, devlet yöneticilerinin bulunduğu etkinliklerde yapılan konuşmalarda Devletimizin kurucusuna yapılan böylesine hadsiz saldırıların  artık son bulmasını istiyoruz.”

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL