Siyaset

Babacan, Erzurum mitingini iptal etti: Bartın’a gidecek

DEVA Partisi lideri Ali Babacan Erzurum’da 15 Ekimde (bugün) gerçekleşecek olan mitingini iptal ettiğini açıkladı. “Ekibimle Amasraya gideceğim” dedi. Erzurumdaki Mitinge Sakarya DEVA Partisi İl Başkanı Mehmet Erdoğan ve İl..

Babacan, Erzurum mitingini iptal etti: Bartın’a gidecek

DEVA Partisi lideri Ali Babacan Erzurum’da 15 Ekimde (bugün) gerçekleşecek olan mitingini iptal ettiğini açıkladı. “Ekibimle Amasraya gideceğim” dedi. Erzurumdaki Mitinge Sakarya DEVA Partisi İl Başkanı Mehmet Erdoğan ve İl Yöneticileri de gitmişti.

DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, Erzurum’da bugün gerçekleşecek olan mitingini Bartın’ın Amasra ilçesindeki maden faciası nedeniyle iptal etti. Mitingin iptal olması sonrası Babacan Erzurumda parti binası önünde vatandaşlara hitaben açıklama yaptı. Sakarya İl Başkanı Mehmet Erdoğan ve İl yöneticilerinin de Adapazarı’na doğru yola çıkmaları bekleniyor.

“EKİBİMLE AMASRA’YA İNTİKAL EDECEĞİM”

Partisinin Erzurum İl Başkanlığı’nı ziyaret eden DEVA Partisi Genel Başkan Ali Babacan, burada bekleyen kalabalığa seslendi, hayatını kaybeden madencilerin ardından dua okudu. Babacan şöyle konuştu: “Büyük bir acının ortasındayız. Yüreğimize acı düştü. Acının ateşiyle de hep beraber yanıyoruz. Ateş düştüğü yeri yakıyor. Amasra da 40 madenci kardeşimizi kaybettik. Sayının artmamasını ümit ediyoruz. Hepsine Allah’tan rahmet diliyorum. Mekanları cennet olsun inşallah. Yaralılarımıza acil şifalar diliyoruz. Kısmet olursa heyetimizle beraber yarın Amasra’ya intikal edeceğim. DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan hayatını kaybeden madencilerden isimleri açıklananları tek tek anarak, “Sayılardan bahsedince anlamını yitiriyor. Hepsi can. Hepsinin eşi, çocuğu, yakınları var. Hepsi kardeşimiz. Hepsi vatandaşımız. Hepsi insan. Bugün acıyı paylaşma günü. Kalbimiz Amasra’da. Kalbimiz hayatını kaybedenlerle ve onların yakınlarıyla. Tüm millet olarak başımız sağ olsun. Allah beterinden saklasın. Allah bu millete bir daha böyle büyük acılar göstermesin. Bugün tedbirleri, niye olduğunu, nasıl olduğunu konuşmanın günü değil.” dedi.

“ACIMIZ BÜYÜKKEN MİTİNG YAPMAMIZ DOĞRU OLMAZ”

Amasra’da acı büyükken Erzurum’da miting yapmanın doğru olmayacağına karar verdiklerini belirten Babacan sözlerini şöyle sürdürdü; “Şu an arama kurtarma çalışmaları çok yoğun. Sahadaki duruma bakacağız. Kısmet olursa heyetimizle beraber yarın Amasra’ya intikal edeceğim. Zonguldak ve Bartın il başkanlarımız, ilçe başkanlarımız, Batı Karadeniz’deki tüm teşkilatımız Amasra’da olay yerinde.” ifadelerini kullandı.

DEVA PARTİSİNDEN YAZILI AÇIKLAMA

Ayrıca DEVA Partisi yapılan yazılı açıklama ile de mitingin; Bartın’ın Amasra ilçesindeki maden faciası nedeniyle iptal edildiğini kamuoyuna duyurdu. Açıklamada “Demokrasi ve Atılım (DEVA) Partisi, bugün Erzurum’da düzenleyeceği mitingi Bartın’ın Amasra ilçesinde yaşanan maden faciası nedeniyle iptal etmiştir. Hepimizi yasa boğan acı olayda hayatını kaybeden madencilerimize Allah’tan rahmet, başta kederli aileleri olmak üzere tüm Türkiye’ye başsağlığı diliyoruz. Kalbimiz, Bartın’da arama kurtarma çalışmalarına katılan ekiplerle atıyor. Yaralanan madencilerimizin en kısa zamanda sağlıklarına kavuşmalarını temenni ediyoruz.” dedi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL