TÜRKİYE GÜNLÜK KORONAVİRÜS TABLOSU Toplam İstatistikler
  • BUGÜNKÜ TEST SAYISI 343.142
  • BUGÜNKÜ HASTA SAYISI 28.118
  • BUGÜNKÜ VEFAT SAYISI 262
  • BUGÜNKÜ İYİLEŞEN SAYISI 32.249
Siyaset

Azerbaycan Federasyonu’ndan DEVA’ya iade-i ziyaret

Türkiye Azerbaycan Dernekleri Federasyonu Genel Başkanı Bilal Dündar ve Yönetim Kurulu Üyeleri, DEVA Partisi Kocaeli İl Başkanı Adem Koç ve yönetimine iade-i ziyarette bulundu.  Ermenistan’ın Azerbaycan’ın Tovuz vilayetine saldırması ile..

Azerbaycan Federasyonu’ndan DEVA’ya iade-i ziyaret

Türkiye Azerbaycan Dernekleri Federasyonu Genel Başkanı Bilal Dündar ve Yönetim Kurulu Üyeleri, DEVA Partisi Kocaeli İl Başkanı Adem Koç ve yönetimine iade-i ziyarette bulundu. 

Ermenistan’ın Azerbaycan’ın Tovuz vilayetine saldırması ile başlayan ve 44 günde Azerbaycan ordusunun kesin galibiyeti ile neticelenen savaş döneminin daha ilk günlerinde, DEVA Partisi Kocaeli İl Başkanı Adem Koç ve yönetim kurulu üyeleri, Türkiye Azerbaycan Dernekleri Federasyonu’na ziyarette bulunmuş ve desteklerini bildirmişlerdi. Daha sonra Federasyon Genel Başkanı Bilal Dündar ve Yönetim Kurulu üyeleri, siyasi partilere iade-i ziyaretlerde bulunmaya başlamıştı. Bu kapsamda DEVA Partisi Kocaeli İl Başkanlığı’nı da ziyaret etti ve savaş döneminde Azerbaycan’a verdiği destek için teşekkürlerini sundu.

“TÜRK DÜNYASI BAŞKANLIĞI KURULMALI”
Ziyaret esnasında söz alan Federasyon Genel Başkanı Bilal Dündar, “Bugün Türkiye’nin geleceğinin Türk Dünyası ile ortak hareket etmekte olduğu gerçeği artık açıkça ortaya çıkmıştır. Bu nedenle bütün siyasi partilerimizde Türk Dünyası’ndan sorumlu bir Genel Başkan Yardımcılığı makamının ihdas edilmesini olmazsa olmaz önemde görüyoruz. Son 150 yıllık süreç bunun zorunlu olduğunu herkese göstermiştir. Bu anlamda DEVA Partisi il yönetim kurulu Başkanı Adem Koç ve beraberinde il yönetim kurulu üyelerinin savaş zamanında federasyon başkanlığımıza yaptığı ziyareti çok önemli ve anlamlı görüyor ve çok teşekkür ediyoruz” dedi.

“HER ZAMAN AZERBAYCAN’IN YANINDAYIZ”
DEVA Partisi Kocaeli Başkanı Adem Koç da konuşmasında, “Azerbaycan’ın işgal altındaki topraklarını geri almasına yönelik haklı davasında her zaman kardeşlerimizin yanında olduk ve olmaya devam edeceğiz. Bu bakımdan savaşın daha ilk günlerinde Türkiye – Azerbaycan Dernekleri Federasyonu’nu ziyaret ederek desteğimizi bildirdik. Türkiye ve Azerbaycan bir millet, iki devlet olarak inanıyorum ki bölgenin ve dünyanın barışına çok önemli katkılar sunacaklardır. Türk Dünyası Başkanlığı ile ilgili önerinizin önemli olduğuna inanıyorum ve genel merkezimize ileteceğim” diye konuştu.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL