Güncel

AYGÜNDÜZ: “Bayramı’mız kutlu olsun!”

Dünya Gençlik ve Spor Konfederasyonu (DGSKON) Genel Başkanı Türker Aygündüz; 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı nedeniyle mesaj yayınladı. Mesajında; Türk ulusunun bağımsızlık mücadelesinin ilk adımının 102. yıl..

AYGÜNDÜZ: “Bayramı’mız kutlu olsun!”

Dünya Gençlik ve Spor Konfederasyonu (DGSKON) Genel Başkanı Türker Aygündüz; 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı nedeniyle mesaj yayınladı.

Mesajında; Türk ulusunun bağımsızlık mücadelesinin ilk adımının 102. yıl dönümü olduğunu vurgulayan Aygündüz; “Her koşulda Atatürk’ün çizdiği yolda, daima izinde. Voleyboldan cimnastiğe, futboldan hentbola Tüm Branşlarda ‘Neden Olmasın?’ diyen sporcularımızın yanında olmaktan gurur duyuyoruz. 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramımız kutlu olsun!”

“Umutların inanca dönüştüğü gündür” 

“19 Mayıs Büyük Türk Milleti’nin Bağımsızlık ve Özgürlük umutlarının inanca dönüştüğü, kurtuluş ateşinin yakıldığı ve aydınlık bir geleceğe olan inancın kuvvetlendiği günün adıdır” diyen Türker Aygündüz; “19Mayıs; yaralı bir devin doğruluşu, bir milletin küllerinden doğuşudur. 19 Mayıs; bağımsız Türkiye Cumhuriyeti’nin önsözüdür. Başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere; bu destanı yazanları rahmetle anıyoruz. ‘Ne Mutlu Türk’üm Diyene!. Türk gençliği, sağlıklı yetişip spor yaparsa ulusumuzun geleceği güvence altındadır!’ sözlerinden ilham alıp, bayrağımızı dünyanın dört bir yanında gururla dalgalandıran evlatların sana minnettar ATA’m!’ diye konuştu.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL