TÜRKİYE GÜNLÜK KORONAVİRÜS TABLOSU Toplam İstatistikler
  • BUGÜNKÜ TEST SAYISI 355.226
  • BUGÜNKÜ HASTA SAYISI 27.197
  • BUGÜNKÜ VEFAT SAYISI 221
  • BUGÜNKÜ İYİLEŞEN SAYISI 20.458
Güncel

Aydın: Azra Gülendam Haytaoğlu’nun katledilmesini ve tüm kadın cinayetlerini kınıyoruz

TMMOB Makina Mühendisleri Odası Sakarya İl Temsilciliği  Yürütme Kurulu Başkanı Salim Aydın 5 gündür kendisinden haber alınamayan ve bugün cansız bedenine ulaşılan Azra Gülendam Haytaoğlu için bir açıklama yaptı. Aydın..

Aydın: Azra Gülendam Haytaoğlu’nun katledilmesini ve tüm kadın cinayetlerini kınıyoruz

TMMOB Makina Mühendisleri Odası Sakarya İl Temsilciliği  Yürütme Kurulu Başkanı Salim Aydın 5 gündür kendisinden haber alınamayan ve bugün cansız bedenine ulaşılan Azra Gülendam Haytaoğlu için bir açıklama yaptı.

Aydın yaptığı açıklamada;

“Antalya’da, 5 gündür kendisinden haber alınamayan Azra Gülendam Haytaoğlu’nun uğradığı cinsel saldırı sonrası vahşice katledilerek ölü bulunmuştur. Geçtiğimiz gün Konya’da ırkçılık yüzünden katledilen aileden de 4 kadının yaşam hakkı elinden alınmıştır. Özgecan’ların unutulmadığı Ülke’mizde gün geçmiyor ki kadın cinayetlerine bir yenisi eklenmesin. Evrilmek istenen “Yeni Türkiye”, kadınların sürekli olarak aşağılandığı, ikincilleştirmenin sistematik hale getirildiği, kadın cinayetlerinin katlanarak arttığı, kadın bedeninin, kimliğinin ve emeğinin bir bütün olarak sömürüldüğü, nesneleştirildiği, kadın cinayetlerinin ve toplumsal cinsiyet eşitsizliklerinin arttığı; ülke haline gelmiştir. TMMOB Kocaeli İl Koordinasyon Kurulu olarak; TMMOB a bağlı bir Odanın Antalya Şube Yönetim Kurulu Üyesi olduğunu utançla öğrendiğimiz katil zanlısının en ağır biçimde cezalandırılması için her türlü çabayı göstereceğiz. Azra Gülendam Haytaoğlu’nun katliamını ve bütün kadın cinayetlerini nefretle kınamaktayız. TMMOB yöneticileri ve üyeleri olarak kadın mücadelesinin içerinde olmaya devam edeceğiz.”

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL