Genel

Aydemir: ”Üniversite gençliğinin en büyük sorunu Barınma”

İYİ Parti Sakarya Gençlik Kolları İl Başkanı Yunus Aydemir, Sakarya Üniversitesi içerisinde bulunan KYK yurdunun tadilat nedeniyle hala kapalı halde olmasını trajikomik bir vaka olarak değerlendirdi. ”Yurtlar kaderine terk edildi” Aydemir: ”Salgın..

Aydemir: ”Üniversite gençliğinin en büyük sorunu Barınma”

İYİ Parti Sakarya Gençlik Kolları İl Başkanı Yunus Aydemir, Sakarya Üniversitesi içerisinde bulunan KYK yurdunun tadilat nedeniyle hala kapalı halde olmasını trajikomik bir vaka olarak değerlendirdi.

”Yurtlar kaderine terk edildi”

Aydemir:Salgın hastalığın (Covid-19) neden olduğu ve iki seneden beri eğitim-öğretime ara verilen Sakarya Üniversitesi ve Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi 27 Eylül tarihinde tekrar eğitime başlayacağını belirtti. Başlangıç tarihi belli olan üniversitemizde en büyük sorun, öğrencilerin temel ihtiyacı olan barınma olarak karşımıza çıkmaktadır. Hali hazırda var olan KYK’nın kapasitesinin yetersiz oluşu salgın hastalık sürecinde, özel yurtların kaderine terk edilmesi ve özel yurtlarda yaşanan ekonomik sıkıntılar her sektörde olduğu gibi kapanmalara ve iflaslara neden olmuştur” dedi.

‘’Bu ayıp yeter’’

Aydemir:Yetkililere gençlik olarak soruyoruz; 1- 2 yıldan beri bu tadilatlar neden yapıl(a)madı? 2-Üniversitenin açılacağı tarih belli iken bu tür sıkıntıların yaşanılacağını bile bile neden çalışmalar aksatıldı? Geçen haftalarda sosyal medyada gündem olan bir fotoğraf karşımıza çıktı. Bir gencimiz Hendek Eğitim Fakültesi önünde yatağını atmış ve fotoğraf çektirmişti. Bu ayıp herhalde Sakarya olarak yetkililere yetecektir” dedi.

”Bu karanlık günler geçecek ve İYİ olacaktır”

Aydemir: ‘Üniversiteli kardeşlerimizin bir diğer seçeneği ise kiralık dairelerdir. Burada da sıkıntı çok büyük. Artan maliyetler, kiraların yüksek olması, alım gücündeki düşüş ve bizlere söylenmeyen yüksek enflasyon geleceğimizin teminatı gençler için büyük sıkıntılar meydana getirmektedir. Üniversiteye ilim, bilim, fen ve teknoloji alanında kendini geliştirmek bu necip millete faydalı olmak için çalışan gençlerimizin bir de bu tür sıkıntılar ile uğraşması kabul edilemez. Bizler, “İYİ’ler” olarak Sakarya’ya her gelen genç arkadaşımız için çalışacağız. Ne sıkıntıları var ise maddi veya manevi yanlarında olmak için tüm gücümüzü onlar için harcayacağız. Sakarya Gençlik Kolları olarak saha ekibimiz hazır. Gençlerimizin sıkıntılarının farkındayız. Gençler üzüntüye kapılmasın bu karanlık günler geçecek ve İYİ olacaktır’‘ diye belirtti.

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL