Yaşam

Avcıların vurduğu Kuğu’ya sahip çıktı

Kocaali Yalı Mahallesi’nde ikamet eden Cavit Yumak adlı kişi Kocaali sahilde gezerken hareket etmeyen bir Kuğu’ya rastladı. . Kuğunun yaralı olduğunu fark etti Bir kaç dakika sahilde hareketsiz duran Kuğunun..

Avcıların vurduğu Kuğu’ya sahip çıktı

Kocaali Yalı Mahallesi’nde ikamet eden Cavit Yumak adlı kişi Kocaali sahilde gezerken hareket etmeyen bir Kuğu’ya rastladı. .

Kuğunun yaralı olduğunu fark etti

Bir kaç dakika sahilde hareketsiz duran Kuğunun yaralı olduğunu fark eden Cavit Yumak; hayvanın yaralı olduğunu fark edince hemen kucaklayarak evime geldim.

Yem verdim ama yemedi. Muhtara haber  verdim. 

Hayvanın acı çektiğini hissettim. Bunun üzerine Kocaali Yalı Mahallesi muhtarımız olan Murat Özdemir’i aradım. Durumdan haberdar ettim.

Milli parklar Yaban hayatı korumaya haber verdi

Muhtarımız gerekli kurumlarla iletişime geçerek, Dünyalar güzeli Kuğumuzu sağlığına kavuşması ve ait olduğu doğaya sağlıklı bir şekilde salınması için milli parklar yaban hayatı koruma müdürlüğünden gelen yetkililere teslim ettik.

Ya raslamasaydım

İnsanların yemlemek için göç eden hayvanları vurmalarını doğru bulmuyorum. Dünyanın en sevimli kuşlarından olan yaralı kuğuya Kocaali Plajında  rastlamasaydım bu hayvan ölecekti. Şimdi Gönlüm rahat. Yetkililere küpümüzü teslim ettik. Ben onu ve onu vuranları unutmayacağım.

Muhtar Özdemir: “Merhamete davet ediyorum”

Kocaali Yalı Mahallesi Muhtarı Murat ÖZDEMİR sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda “komşuma gösterdiği merhametten dolayı teşekkür ederim. Eline tüfeği alan hayvanı tanımayan sözde avcılar; sizide merhamete davet ediyorum” ifadelerine yer verdi.

Haber: Şerif SARI

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL