Güncel

ASKON’dan Mevlid Gecesi mesajı

Anadolu Aslanları İş Adamları Derneği Sakarya Şube Başkanı Engin Tumbaz, Peygamber Efendimiz’ in doğumunu müjdeleyen Mevlid Gecesi dolayısıyla bir mesaj yayımladı. Engin Tumbaz mesajında, “Mevlid Gecesinin, peygamberimizin tüm insanlığa bıraktığı..

ASKON’dan Mevlid Gecesi mesajı

Anadolu Aslanları İş Adamları Derneği Sakarya Şube Başkanı Engin Tumbaz, Peygamber Efendimiz’ in doğumunu müjdeleyen Mevlid Gecesi dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Engin Tumbaz mesajında, “Mevlid Gecesinin, peygamberimizin tüm insanlığa bıraktığı mirası anlamak için önemli fırsat olduğunu belirterek, Sevginin ve sevgililerin en şereflisi Peygamber Efendimizin doğumu, insanlık tarihinin en önemli ve en şerefli olayıdır. Hayatının her noktası örnek, her anı ise kusursuzdur. Peygamberimizin mutlu ve adaletli bir yaşamın müjdecisi olarak yeryüzüne getirdiği, hak ve adalet gibi değerlere, insanlığın özellikle bu dönemde çok daha fazla muhtaç olduğu bir gerçektir. Onun bu doğrultuda ortaya koyduğu örnek ahlakı özümsemek gerekir. Allah’ın rahmet kapılarını sonuna kadar açtığı bu gecede kendimiz, ailemiz, ülkemiz, İslam âlemi ve tüm insanlık için yapacağımız dualar ile huzurlu bir dünya için gönülden temennide bulunmalıyız. Sevgi, saygı, hoşgörü, doğruluk, dürüstlük, adalet ve hakkaniyet gibi insanı yücelten ahlaki değerlerin en güzelleri Peygamberimiz’de (SAV) toplanmıştır. İnsanlığı ayakta tutan, insanı mükemmel kılan ve yücelten kuşkusuz ki ahlaki değerlerimizdir. Bu duygu ve düşüncelerle başta ASKON üyelerimiz olmak üzere milletimizin ve İslam aleminin Mevlid Gecesini en içten dileklerimle kutluyor. Ülkemize ve tüm İslam alemine hayırlar getirmesini diliyorum.” dedi..

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL