Spor

ASKF Başkanı Zımba; Dünya Hakemi Kobaş’ı kutladı

Dünya Karate Federasyonu tarafından yapılan açıklamada, Dünya, Avrupa ve Türkiye Karate Federasyonları Merkez Hakem Kurulu Üyesi Uğur Kobaş, Olimpiyatlarda görev yapacak 15 hakem arasında bir kez daha yer aldı. Tokyo..

ASKF Başkanı Zımba; Dünya Hakemi Kobaş’ı kutladı

Dünya Karate Federasyonu tarafından yapılan açıklamada, Dünya, Avrupa ve Türkiye Karate Federasyonları Merkez Hakem Kurulu Üyesi Uğur Kobaş, Olimpiyatlarda görev yapacak 15 hakem arasında bir kez daha yer aldı.

Tokyo 2020 Yaz Olimpiyat Oyunları’nda Karate branşında ilk kez görev alacak Karate hakem listesi Pandemi nedeni geri çekilmişti.

Bu bir başarıdır

İlk listede Türkiye’yi temsil edecek hakem olarak açıklanan Uğur Kobaş, Salı günü açıklanan ve revize edilen listede, ikinci kez yerini korudu.

Çok çalıştı

Bir sporcu Olimpiyata gitmek için ne kadar çalışıyor, mücadele ediyorsa, bir hakem de Olimpiyata gitmek, seçilmek için o kadar mücadele ediyor. Yakinen biliyorum, 3 yıldır sporcular Olimpiyata kota almak için mücadele ederken, Uğur Kobaş’ta bir o kadar mücadele etti ve çalıştı. Ama ne yazık ki! Bence, Sanki, bu büyük başarı Sakarya’da gerekli takdiri ve taltifi görmedi. Türkiye şampiyonanasın da derece alan bir sporcuya bile sosyal medyada tebrik sırasına girenler, Dünyanın en büyük spor organizasyonunda görev yapacak, ilk Türk Karate hakemini, Yaz Olimpiyatların da olacak tek gerçek Sakaryalı’yı, Büyük bir ihtimal ile Karate branşında ilk olduğu için Tarih kitaplarına geçecek, 199 ülke, 784 hakem içinden seçilen kişiyi görmezler!!!

Gurur duymak lazım…

İsveçli hakemin Şef olduğu listede, Saha içi görevinde Amerika, İtalya, İspanya, Avusturya, İsveç, Kuveyt, Fas, Çin, Finlandiya, Mısır, Guatemala, Slovenya, Japon, Norveç ve Türkiye’den Uğur Kobaş var. Bu listede olmak başarı değil mi? 15 kişilik Yaz Olimpiyatları hakem listesinde olmak kolay bir başarı değildir. Covid veya başka sorun ile karşılaşmazsa, bizler Uğur Kobaş’ı Televizyonlardan seyrederken, ASKF çalışma arkadaşımız, Sakaryalı ve bir Türk hakem olduğu için gurur duyacağız. ASKF Yönetim kurulunda beraber çalıştığımız; “Uğur Kobaş’a ASKF ailesi olarak Olimpiyat oyunlarında başarılar dileriz” dedi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL