Kültür-Sanat

ARSLAN: “Sakarya’nın önünü kesilmemesi için el ele vermeliyiz!..”

Sakarya Yenikent Sosyal Yardımlaşma Derneği Başkan Fikri Arslan; yaptığı basın açıklamasında; “Gelişen ve büyüyen güzelim Sakarya’nın önünü kesmemek için, Sakarya’yı yöneten başta Büyükşehir Belediyesi ile alt Belediyeler, Odalar, Sivil toplum..

ARSLAN: “Sakarya’nın önünü kesilmemesi için el ele vermeliyiz!..”

Sakarya Yenikent Sosyal Yardımlaşma Derneği Başkan Fikri Arslan; yaptığı basın açıklamasında; “Gelişen ve büyüyen güzelim Sakarya’nın önünü kesmemek için, Sakarya’yı yöneten başta Büyükşehir Belediyesi ile alt Belediyeler, Odalar, Sivil toplum kuruluşları, Sakaryalı Bürokratlar, Basın mensupları ve Parlamenterler Elele vermelidirler” dedi.

Birlik ve beraberlik el ele vererek, böyle bir çalışma Sakarya’yı yaşanır ve örnek bir şehir haline getirir” diyen Başkan Fikri Arslan; Sakarya Yenikent Sosyal Yardımlaşma Derneği Yönetimi adına yaptığı açıklamasında şunları söyledi: “Bireysel menfaatler ön plana çıkarılırsa, kısır çekişmeler başlarsa Sakarya’nın gelişmesi engellenerek gelecek nesillere büyük bir köy bırakmış oluruz.
Sakarya deprem kuşağında bulunan her şeyiyle güzel bir şehrimiz. Depremden dolayı bu güzel şehrimizi terk edemeyeceğimize göre depremle beraber yaşamak zorundayız. Sakarya’yı yaşanır hale getirebilmek için aklı kullanarak yatırımların yapılması gerekir. 1999 depreminde Adapazarı merkezinin zemini bozuk olduğundan başta valilik külliyesi, deprem konutları, Askerlik Şubesi, Valilik Konağı, Yenikent Hastahanesi ve Tıp fakültesi gibi kurumlar Yenikent bölgesine yaptırıldı. Devamında Kuzey Marmara yolu da bu bölgeden geçmektedir. Durum böyle olunca da yapılması düşünülen ve büyük bir ihtiyaç duyulan Adalet sarayının da bu bölgeye yapılmasında çok büyük yarar vardır. Engellenmeye çalışanlar Sakarya’ya en büyük kötülüğü yapmış olurlar. Adalet Sarayının Adapazarı’na yaptırılmasına çalışanlar şunu unutmamalıdırlar. Çünkü;
1. Adapazarı trafiğinin Çok yoğun olduğu,
2. Adapazarı zeminin depreme uygun olmadığı ve gelecek te olası bir depremde mevcut binaların yıkılabileceği dolayısıyla can ve mal kaybı olabileceği,
3. Toplum menfaatlerini ön plana çıkararak Gelecek nesillere iyi bir kent bırakmak istiyorsak doğrular için hep birlikte mücadele etmeliyiz.
4. Valilik kampüsünün olduğu yere, Adalet sarayının yapılmasını engellemek doğru bir yaklaşım değildir.
5. Ayrıca Adalet sarayının çalışanları, Hâkim, Savcı ve diğer personelin Yenikentte ki lojmanlarda oturmaları, başka yerde yapılacak Adalet Sarayına taşınmaları maddi ve zaman kaybına sebebiyet verir.
6. Sakarya’nın geleceği için, Çocuklarımıza yaşanır bir kent bırakmak için depremden etkilenmemesi için Adalet Sarayının planlandığı gibi Yenikente yapılmasını lütfen engellemeyin. Kamuoyuna Saygılarımla.”

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL