Güncel

Arifiye Belediyesi mart ayı meclis toplantısı’nı gerçekleştirdi…

Arifiye Belediyesi Mart Ayı olağan meclis toplantısı,  meclis toplantı salonunda gerçekleştirildi… Arifiye Belediyesi Mart ayı Olağan Meclis Toplantısı Belediye Başkanı İsmail Karakullukçu’nun başkanlığında gerçekleştirildi. Cumhuriyet Halk Partili Arifiye Belediyesi Meclis..

Arifiye Belediyesi mart ayı meclis toplantısı’nı gerçekleştirdi…

Arifiye Belediyesi Mart Ayı olağan meclis toplantısı,  meclis toplantı salonunda gerçekleştirildi…

Arifiye Belediyesi Mart ayı Olağan Meclis Toplantısı Belediye Başkanı İsmail Karakullukçu’nun başkanlığında gerçekleştirildi.

Cumhuriyet Halk Partili Arifiye Belediyesi Meclis Üyesi Feridun Adıyaman gündem dışı söz istedi. Adıyaman konuşmasında; ”Sayın Başkanım, Türk Silahlı Kuvvetlerinin PKK’nın Gara Kampına yönelik düzenlediği operasyon sırasında, PKK’nın daha önce çeşitli tarihlerde kaçırdığı ve esir tuttuğu on üç vatandaşımızı şehit etmesi nedeniyle derin bir üzüntü içerisindeyiz. Ölen Vatandaşlarımıza Yüce Allah’tan rahmet, kederli ailelerine sabırlar diliyoruz. Bir de vatandaşlarımızın bir isteğini size aktarmak istiyorum. Arifiye genelinde internet hatları zaten sıkıntılıydı. Son günlerde bu sıkıntı daha da arttı. Öğrenciler, sık sıkı kesilen internet bağlantısı nedeniyle, uzaktan eğitimi sağlıklı bir şekilde takip edemediklerinden şikâyetçi. Bu konuda bir şey yapabilir misiniz?” dedi

Başkan Karakullukçu yaptığı açıklamada; “ Öncelikle Mart ayı Meclis Toplantısının hayırlara vesile olmasını diliyorum. Evet, geçtiğimiz günlerde Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından PKK’nın Gara Kampına yönelik gerçekleştirilen harekât sırasında, PKK tarafından daha önce çeşitli tarihlerde kaçırılan, asker, polis, memur on üç vatandaşımız haince şehit edilip, “ölümler bombalama sırasında oldu” yalanı ileriye sürülerek harekât engellenmeye çalışıldı. Ancak, yapılan soruşturma ve incelemelerde, on üç vatandaşımızın yakın mesafeden başlarına ateş edilmek suretiyle şehit edildiği anlaşıldı. Biz de Şehit olan Vatandaşlarımıza Yüce Allah’tan Rahmet, kederli ailelerine başsağlığı ve sabırlar diliyoruz. İnternet bağlantılarında yaşanan sıkıntıya gelince, bu konuda İl Telekom Müdürümüzle görüşüp bu sorunu halletmeye çalışacağım. Gündeme geçmeden önce, sizlere çalışmalarımız hakkında kısa bir bilgi vermek istiyorum. Öncelikle vatandaşlarımızın doğa ile iç içe gezip, mangal yapabileceği, balık tutabileceği Gölya Tabiat Parkımızdaki çalışmalarımız tüm hızıyla devam ediyor. Yine, inşaatı devam üç okumuzda çalışmalar tüm hızıyla devam ediyor. Arifiye Park yanındaki ilkokulumuzda çalışmalar bittiğinde, Bekir Sıtkı Durgun İlkokulu öğrencilerimiz buraya yönlendirilip, okulun mevcut hizmet binasında güçlendirme çalışmaları başlayacak.

Yine devletten aldığımız park alanları var. Karıncalı Dede Türbesi, Neviye Mahallesi Çamlığın altı dediğimiz bölge ile diğer alanlarda çalışmalarımız 2021 yılı boyunca devam edecek. Tank Palet yanındaki ikinci caddemizde dolgu çalışmaları devam ediyor. Asfalt sezonu ile birlikte, burayı hizmete sunmanın heyecanı içerisindeyiz.

Caddenin karşı tarafında bulunan ve tren yolu boyunca uzanan Menekşe sokakta kilitli parke döşeme çalışmamız tamamlandı. Toplamda 12.500 m² taş döşedik.  Manolya Sokakta ise, yağmur suyu hattı çalışmamız devam ediyor. Toyota Hastanemizde çalışmalar devam ediyor. Geçtiğimiz ay buranın önünde Büyükşehir Belediyesi ile birlikte kavşak düzenlemesi yaparak, yolu daha güvenli hale getirdik.

18’nci madde uygulamalarımız devam ediyor, gerek Kirazca’da, gerek Hanlı’nın arka taraflarında uygulamalara devam ediyoruz. Bu uygulamalarda, yeni imara açtığımız alan yok. Sadece mevcut imarlı alanlarda mülkiyetleri düzeltmek için uygulamalar yapıyoruz.” Dedi. Arifiye Belediyesi Seyfettin Kubilay Kültür Merkezi Meclis Salonunda yapılan toplantıda, belediye meclisi gündeme alınan1 maddeyi görüşerek karara bağladı. İlçemiz Fatih Mahallesi 1007 Ada 5 Nolu Parselde bulunan 467,73 m² Belediyemiz hissesinin İl Sağlık Müdürlüğüne tahsis edilmesinin görüşülmesi ile ilgili İmar ve Şehircilik Müdürlüğünün 22.02.2021 tarihli yazısı.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL