Güncel

Arif Nihat Asya Ortaokulundan ‘Ayrıştırmıyoruz, Kaynaştırıyoruz’ Temalı Bahar Konseri Etkinliği

Sakarya Valiliğinin himayelerinde İl Millî Eğitim Müdürlüğünce yürütülmekte olan #SanatSakarya projesinin bir etkinliği daha Şehit Erol Olçok Anadolu Lisesi Konferans Salonunda yapıldı. Arif Nihat Asya Ortaokulunun düzenlediği Bahar Konseri ve..

Arif Nihat Asya Ortaokulundan ‘Ayrıştırmıyoruz, Kaynaştırıyoruz’ Temalı Bahar Konseri Etkinliği

Sakarya Valiliğinin himayelerinde İl Millî Eğitim Müdürlüğünce yürütülmekte olan #SanatSakarya projesinin bir etkinliği daha Şehit Erol Olçok Anadolu Lisesi Konferans Salonunda yapıldı.

Arif Nihat Asya Ortaokulunun düzenlediği Bahar Konseri ve Resim Sergisi etkinliği büyük beğeni topladı.

İl Millî Eğitim Müdürü Ebubekir Sıddık Savaşçı, Eğitim Müfettişleri Başkanı İbrahim Demirbaş, Adapazarı İlçe Millî Eğitim Müdürü Coşkun Bakırtaş, il millî eğitim müdür yardımcıları ile çok sayıda öğrenci velisinin katıldığı etkinlikte ilk olarak Resim Sergisi gezildi.

Arif Nihat Asya Ortaokulu öğrencilerinin derslerinde çeşitli teknikler kullanılarak yaptıkları resim çalışmaları sergisinde okulun izci öğrencileri davetlilere ev sahipliği yaptılar.

Bünyesinde kendi okullarından öğrencilerin yanı sıra Eser İlkokulu öğrencileri, mezun öğrenciler, yabancı uyruklu öğrenciler ve özel eğitim öğrencilerini barındıran çok renkli bir koroya sahip olan Arif Nihat Asya Ortaokulunun hazırladığı ‘Ayrıştırmıyoruz, Kaynaştırıyoruz’ temalı Bahar Konseri ayakta alkışlandı.

Müzik Öğretmeni Recai Hurma’nın yönetimindeki okul korosu, Türk halk müziğimizin güzel türküleri ile Türk sanat müziğimizin en güzel eserlerini başarıyla seslendirdiler. Etkinlikte iki özel eğitim öğrencimizin söylediği türküler salonda duygusal anların yaşanmasına neden oldu. Ayrıca Hediye Öndeş’in, okul korosunda bulunan torununun çaldığı saz eşliğinde söylediği türkü büyük beğeni aldı. İl Millî Eğitim Müdürü Savaşçı’da sahneye çıkarak Hediye Öndeş’i tebrik etti.

İl Millî Eğitim Müdürü Ebubekir Sıddık Savaşçı, ayakta alkışlanan etkinliğin gerçekleşmesinde emeği olan herkese teşekkür etti.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL